buciki
Ciąża

1 tydzień ciąży – objawy, usg, badania

Pierwszy tydzień ciąży. Niezwykła podróż dla przyszłej mamy

Ciążą zwana brzemiennością jest okresem od momentu zapłodnienia do momentu rozwiązania, czyli porodu. Okres ciąży to niezwykła i wyjątkowa podróż dla każdej przyszłej mamy. Ciało i psychika kobiety bardzo się zmienia. W medycznych kalendarzach pierwszy tydzień ciąży nazywany jest przez lekarzy położników trzecim tygodniem. Wynika to z obliczeń cyklu miesiączkowego. W tym pierwszym tygodniu rozwoju maluszka, zdrowie jego i przyszłej mamy jest najważniejsze.

1 tydzień ciąży – czego unikać?

Należy unikać używek takich jak tytoń, alkohol i mocna czarna kawa. Toksyczne substancje są bardzo szkodliwe dla zarodka. Mogą spowodować jego utratę.

Pierwszy tydzień ciąży – badania USG i nie tylko

Pierwszy tydzień ciąży jest wyjątkowy. To czas, kiedy przyszła mama powinna swoje kroki skierować wprost do gabinetu ginekologicznego. Powinny zostać wykonane wszystkie wymagane w tym okresie badania. Między innymi morfologia krwi i badanie moczu. Lekarz ginekolog założy również tak zwaną kartę ciąży. Jest ona prowadzona przez cały okres czterdziestu miesięcy. Kobieta powinna się również przygotować psychicznie. Wszystkie tygodnie ciąży to okres wielu zmian. Odpowiednia dieta i przyjmowanie witamin dla kobiet w ciąży jest teraz niezwykle ważne. Nie możemy zapomnieć o regularnym zażywaniu kwasu foliowego.

Pierwsze siedem dni ciąży to moment, kiedy zachodzi do zapłodnienia. Kiedy komórka się zagnieździ, zaczyna się proces tworzenia małego ludzkiego organizmu. Komórka zaczyna się dzielić. W tym momencie zachodzi to ogromnych zmian hormonalnych w kobiecym ciele. Tu zaczyna się magiczna podróż. Pierwszy tydzień ciąży jest jednym z najważniejszych tygodni ciąży. To początek oczekiwania na narodziny dziecka.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!