imiona dla dzieci

Imię dla dziecka to niezwykle ważna kwestia, która niejednej przyszłej mamie i przyszłemu tacie spędza sen z powiek. Jakie imię dla dziecka wybrać, skoro wybór jest tak obszerny i nie wiadomo na co się zdecydować? Na portalu parentingowym pierwsze-kroki.pl znajdziecie bardzo obszerną bazę imion dla dzieci, zarówno imion dla chłopców jak i dziewczynek.

Imię dla dziecka to ważna decyzja!

Dlaczego odpowiedni wybór imienia dla dziecka ma tak duże znaczenie i będzie mieć wpływ na całe jego przyszłe życie? Należy pamiętać, że imię to słowo, które każdy z nas słyszy najczęściej. Nic w tym dziwnego, wszak każdy zwraca się do nas, zwykle, po imieniu, czy to w przedszkolu, szkole, uniwersytecie, pracy czy podczas rodzinnych czy towarzyskich spotkań. Nasze imię określi więc nas już na zawsze i będzie z nami każdego dnia. Dobrze więc byłoby polubić swoje imię, a w tym mogą pomóc rodzice, którzy to imię dla dziecka wybierają. Ich wybór imienia może być lepszy lub gorszy, w zależności od tego jak dobrze go przemyślą.

Wybór imienia dla dziecka

Jak przygotować się do wyboru imienia dla dziecka? Jest kilka metod. Niektórzy rodzice kierują się po prostu swoim upodobaniem i wybierają takie imiona, które im się podobają licząc na to, że i ich dzieciom te imiona się spodobają. Może to być jednak trochę ryzykowne, gdyż nie zawsze gusta dzieci pokrywają się w 100% z gustami ich rodziców. Wówczas dziecko może nie polubić swojego imienia i całe życie się z nim męczyć, a tego na pewno byśmy nie chcieli.

Niektórzy podczas doboru imion dla dzieci kierują się intuicją lub zdają się na przypadek i losują imię dziecięce. Tutaj ryzyko niewłaściwego wyboru lub nietypowego imienia dla dziecka, które mu się niespodoba jest jeszcze większe niż podczas kierowania się swoim gustem i raczej tego sposobu nie polecamy. Są za to inne, lepsze metody, które pomagają wybrać imię dla dziecka.

Jest nim np. dobór imienia do daty urodzenia dziecka. Oczywiście mowa tutaj o przewidywanej dacie urodzenia. Możemy sprawdzić, jaki znak zodiaku będzie miało dziecko, przekonać się jakie usposobienie pasuje do tego znaku i kierując się informacjami z naszej bazy imion dziecięcych wybrać odpowiednie do charakteru.

Większość rodziców wybiera jednak takie imiona, które im się dobrze z czymś kojarzą. Przykładowo więc jeśli poznali w przeszłości jakąś osobę, która była dla nich niemiła to raczej swojego dziecka nie nazwą imieniem tej osoby. Wybieramy więc takie imiona, które nam się kojarzą z ciepłymi i uprzejmymi dla nas osobami. Częstym wyborem jest więc imię babci i dziadka dla dziecka.

Sprawdź naszą bazę imion dla chłopców i dziewczynek:

Imiona dla chłopców

Imiona dla dziewczynek