rozesmiane-dziecko
Macierzyństwo

Nietypowe imiona żeńskie i męskie, czyli jak dać na imię dziecku?

Nietypowe imiona żeńskie i męskie

Szukasz nietypowego imienia dla dziewczynki lub chłopca? Jak dać na imię dziecku? To pytanie zadaje sobie w tej chwili zapewne miliony przyszłych rodziców na całym świecie! Pomyśleć tylko, że każde z nich chciałoby, aby ich przyszłe niemowlę miało najpiękniejsze imię. Jak tego dokonać? Jak wybrać nietypowe aczkolwiek piękne imię dla córki lub synka? Warto wybrać coś, niepospolitego, tak aby nasze dziecko nie było kolejną Olą, Anią, Krzysiem czy Adasiem. Przygotowaliśmy dla Was spis nietypowych imion żeńskich i męskich. Dowiedz się, jakie są rzadkie imiona dla chłopczyków i dziewczynek.

Rzadkie imiona – lista

Rzadkie imiona w Polsce to zazwyczaj te, które pochodzą z innych krajów. Często, gdy rodzice, lub jedno z nich nie jest Polakiem, dziecko nosi obcojęzyczne imię, co sprawia, że staje się oryginalne i wyróżnia się wśród rówieśników. Niekiedy jednak rzadkie imię to nie tylko imię obcojęzyczne ale również typowo Polskie, starodawne.

Pamiętajmy, że wybór imienia powinien być wspólną decyzją obojga rodziców. Nie może być takiej sytuacji, że tata lub mama samemu wybierają imię bez wcześniejszej konsultacji. Szczególnie jeśli mówimy o rzadkich imionach dla chłopców i dziewczynek. Wszyscy słyszeliśmy o zabawnych historiach wśród rodziny i znajomych, gdzie np. ojciec rejestrując noworodka zapisał imię totalnie od czapy, nieuzgodnione wcześniej z matką dziecka. Poniżej kilka propozycji rzadkich imion dla chłopców i dziewczynek. Niektóre z nich to naprawdę niespotykane imiona!

Rzadkie imiona żeńskie – nietypowe imiona dla dziewczyn

  1. Leokadia
  2. Pamela
  3. Nadzieja
  4. Marieta
  5. Emilie

Rzadkie imiona męskie – nietypowe imiona dla chłopców

  1. Wilhelm
  2. Hektor
  3. Krzesimir
  4. Maxym
  5. Oktawiusz

Dziwne imiona dla chłopca i dziewczynki

Jeśli chodzi o dziwne, nietypowe imiona męskie i żeńskie to ich lista jest na pewno o wiele, wiele dłuższa niż wyżej przytoczonych kilka zaledwie przykładów. Nie mniej, zachęcamy do dalszych poszukiwań nietypowego imienia dla swojej pociechy. Nawet jeśli jakieś imię może wydawać się innym dziwne to najważniejsze jest, aby dobrze się z nimi czuli rodzice, którzy najlepiej wiedzą, co dla ich dziecka jest najlepsze. Niech ten wpis o rzadkich imionach będzie inspiracją dla Was do kontynuacji poszukiwań zagranicznego, staropolskiego, czy też niespotykanego polskiego imienia dla dziecka!

Zobacz też:

16 tydzień ciąży – rozwój dziecka i stan mamy

Buty dla dziecka – postaw na komfort i wygodę!

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!