prezent dla małego dziecka
Noworodek

Co na prezent dla małego dziecka? 3 sprawdzone pomysły!

Małe dziecko, kiedy przychodzi na świat, daje mnóstwo radości domownikom i całej rodzinie. Oczywiście są to również nieprzespane nocy i obawy o zdrowie maluszka. Mimo to, nowy członek rodziny to zawsze duża radość. Wiąże się z tym to, że wiele osób z naszej rodziny i przyjaciół będzie chciało zobaczyć się z maluszkiem i przywitać go na świecie, o którym noworodek jeszcze nic nie wie ale ma dużo czasu, żeby się wszystkiego nauczyć. Często przed wizytą u znajomych, którzy cieszą się z nowo narodzonego dziecka zastanawiamy się co kupić na prezent dla malucha. Przedstawiamy rozwiązanie tego problemu!

Pieluchy jako praktyczny prezent dla noworodka (i rodziców)

Pamiętajmy, że nie jesteśmy prawdopodobnie jedynymi gośćmi, którzy w najbliższym czasie odwiedzili bądź odwiedzą świeżo upieczonych rodziców. W pierwszych tygodniach życia, dziecko i jego rodzice dosłownie zasypywani są wszelkiego rodzaju prezentami: zabawkami, poduszeczkami, ubrankami itp. Warto na tym tle się wyróżnić i zadbać o coś praktycznego. Świetną propozycją będą pieluchy, które zawsze się przydadzą, a jak podkreślają wszyscy rodzice – zużywane są ich takie ilości, że w zasadzie nigdy ich w domu za wiele. Duże ilości zużywanych pieluch to także spory domowy wydatek, a więc kupując pieluchy pomagamy realnie rodzicom i ich domowemu budżetowi.

Ubranka dla małego dzidziusia

Nie ma to jednak jak ubranka dla małych dzieci! Ubranka dla noworodka to na pewno numer jeden jeśli chodzi o prezenty dla dziecka. Sam wybór ubranek stanowi już nie lada frajdę. Wszak wszystkie one są takie małe i słodkie, czyż nie? W zależności od tego czy maluszek to chłopiec czy dziewczynka znajdziemy w sklepach wiele pięknych modeli, które świetnie będą nadawać się na prezent dla dziecka.

Przytulanka dla dziecka

Ciekawym wyborem będzie też zabawka w formie przytulanki, która będzie mogła towarzyszyć noworodkowi w jego codziennym życiu. W najbliższych miesiącach czeka dziecko wiele stresów: pierwsze kąpiele, pierwsze spacerki, przewijanie, kolka, a później wychodzenie ząbków, a przede wszystkim poznawanie otaczającego świata, który każdego dnia zaskakuje. Prezent w postaci przytulanki, pozwoli małemu łatwiej pokonywać codzienne trudności. Zadbajmy o to, by przytulanka była miła w dotyku, wykonana z dobrej jakości materiału i zrobiona w sposób dokładny, tak aby nie zniszczyła się w pierwszym zrzuceniu z wózeczka (a takie sytuacje będą się niestety zdarzać).

Jak widać prezent dla noworodka to nie tak trudna sprawa jak mogłoby się wydawać. Jeśli wybieracie się w odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców skorzystajcie z jednej z naszych propozycji bądź wybierzcie sami coś innego – rynek prezentów dla dzieci jest naprawdę obszerny i na pewno coś fajnego znajdziecie! Powodzenia!

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!