nowonarodzone
Noworodek

Wysypka u dziecka – Jak radzić sobie z nią u noworodka

Kiedy na świat przychodzi nowy członek rodziny oczywistym staje się, że rodzice dokładają wszelkich starań, aby zapewnić dziecku wszystko co najlepsze. Dlatego też, tak mocno martwią świeżo upieczonych rodziców wszelkie przeszkody stojące na drodze do spokojnego życia noworodka. Jedną z nich jest wysypka u dziecka, która może pojawiać się na ciele noworodka już od pierwszych tygodni życia.

Gdzie najczęściej pojawia się wysypka u noworodka?

Wysypka u naszego dziecka pojawiać się może na plecach i to właśnie to miejsce jest najbardziej zagrożone wysypką. Innym miejscem są pachwiny, które również zagrożone są wysypką. Jednak to plecy są tym miejscem, w którym najczęściej pojawia się wysypka u noworodka. Najwięcej czasu spędza on bowiem w pozycji leżącej do sprzyja powstawaniu zmian skórnych w tym właśnie miejscu u dziecka. Wysypka pojawia się też czasami na twarzy i brzuszku.

Wysypka u dziecka – jak wygląda?

Jak wygląda wysypka u noworodka? Wyglądem przypomina tę wysypkę, którą miewają dorośli – u noworodka znajdujemy więc: zaczerwienienie, czerwone kropki na ciele, wypryski na plecach, krosty na plecach, pęcherzyki.

Uczulenia a wysypka u dzieci

Niekiedy przyczyną wysypek u dzieci są alergie skórne i uczulenia. Aby je skutecznie zwalczyć najlepiej będzie udać się do lekarza po specjalistyczną poradę medyczną, do czego serdecznie zachęcamy.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!