kołyska
Macierzyństwo

Kołysanka dla dziecka, czyli jak szybko sprawić by zasnęło

Każdy świeżo upieczony rodzic po początkowej ogromnej radości z posiadania potomstwa, zaczyna marzyć o choćby kilku spokojnych godzinach na sen. Jak sprawić, aby dziecko szybko zasnęło? Czy zawsze dzieci mają problemy ze snem? Niekoniecznie! Zawsze dbamy o zdrowie dziecka, zadbajmy więc o jego spokojny sen. Są sposoby, aby przyspieszyć zasypianie u dziecka, a jednym z nich jest śpiewanie kołysanek.

Kołysanki dla dzieci – tekst

Kołysanki zawsze pozytywnie wpływają na dzieci, które lubią słyszeć głos rodzica. Głos bowiem świadczy o obecności w pobliżu mamy lub taty, a to zawsze działa na noworodka kojąco. Jakie kołysanki można zaśpiewać dziecku, aby szybko zasnęło? Jedną z propozycji kołysanki jest popularne „Aaa kotki dwa”, które mamy w całej Polsce od wielu lat śpiewają na dobranoc swoim dzieciom.

Jak brzmi tekst tej popularnej kołysanki dla dzieci? Przekazujemy go poniżej:

Aaa, kotki dwa,szarobure obydwa / nic nie będą robiły,tylko ciebie bawiły / Aaa, kotki dwa,szarobure obydwa / Jak się kotki rozigrały,to dziecinę kołysały / Aaa, kotki dwa,szarobure obydwa / jeden szary, drugi bury,a ten trzeci myk! do dziury / Aaa, kotki dwa,szarobure obydwa,żeby tylko jeden był,To by z tobą mleczko pił.

Mamy nadzieję, że dzięki tej kołysance (lub innym, których teksty znajdziecie w Internecie) zgodnie ze swoim założeniem ukołyszą Wasze maleństwo do snu, a Wam pozwoli na odrobinę spokoju w nocy. Powodzenia!

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!