baby blues
Macierzyństwo

Baby Blues – co to jest?

Wielu z nas słyszało o depresji poporodowej, czyli stanach, które bardzo często występują u kobiet zaraz po porodzie, kiedy nie radzą sobie z nową sytuacją i posiadaniem dziecka i popadają w stany depresyjne, z którymi nie mogą sobie poradzić. Innym, ważnym pojęciem, z którym powinniśmy się zapoznać jest Baby Blues. Co to jest? Jak się objawia, ile trwa i jak go zwalczać? Na to pytanie odpowiemy poniżej.

Baby Blues – co to jest?

Baby Blues to spowodowane zmianami hormonalnymi u kobiety po porodzie częste wahania nastroju. Często mylone są one z depresją poporodową. Występują nawet u 3 na 10 kobiet i pojawiają się zwykle w 3 dobie po porodzie.

Często stan określany jako Baby Blues, czyli zmiany humoru o kobiety jest przez ludzi bagatelizowany. To błąd bo kobieta znajdująca się w nowej sytuacji, a do tego mająca do czynienia z prawdziwą burzą hormonów może nie być w stanie samej poradzić sobie z Baby Blues. Bardzo ważna jest wtedy pomoc i opieka męża, partnera czy rodziców i przyjaciół. Będzie to dodatkowe wsparcie dla kobiety!

Baby Blues – wątpliwości, objawy, występowanie

Warto dodać, że wśród naukowców cały czas nie ma pewności co do tego, czym w zasadzie jest Baby Blues. Nie wszyscy zgadzają się co do tego, że stan ten spowodowany jest zmianami hormonalnymi. Wielu obwinia za baby blues zmiany o podłożu psychologicznym.

Jeśli masz problem z Baby Blues skorzystaj z pomocy specjalisty, który może CI bardzo pomóc.

Przeczytaj również: Mleko a laktacja

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!