restauracja przyjazna dzieciom
Macierzyństwo

Do restauracji z dzieckiem? Czemu nie?!

Czy do restauracji wypada pójść z niemowlakiem albo noworodkiem? Takie pytanie zadają sobie często rodzice. Obawy są różne: strach, że dziecko będzie hałasować i przeszkadzać innym gościom restauracji, obawa o to, że gdy pojawi się konieczność przebrania malucha w lokalu nie będzie odpowiedniego miejsca, czy też karmienie piersią nie spodoba się właścicielom restauracji. Problemów jest wiele a odpowiedź na nie jest jedna i oczywista. Z dziećmi, nawet tymi małymi, można śmiało chodzić od restauracji!

Z dzieckiem do restauracji

Jeśli jednak obawiamy się o to, czy wyjście z niemowlakiem do lokalu gastronomicznego to dobry pomysł możemy poszukać w sieci restauracji przyjaznych dzieciom. Wiele miejsc jest świetnie dostosowanych do najmniejszych klientów. Posiadają odpowiednie przewijaki, wydzielone miejsca na karmienie, a dla nieco starszych maluchów miejsca do zabaw. Wszystko zrobione tak, aby dzieci czuły się komfortowo, a rodzice mogli bez stresu zjeść zamówiony posiłek.

Restauratorzy już dawno zauważyli, że dyskryminacja rodziców z dziećmi nie jest dobrym pomysłem. Wszak to ogromna rzesza klientów, która zrażona już zawsze będzie omijać szerokim łukiem feralną knajpę. Do tego dochodzą również opinie wśród znajomych. Jeśli właściciel i obsługa restauracji potraktuje klienta z dzieckiem odpowiednio, ten na pewno odwdzięczy się pozytywnymi opiniami w sieci i wśród znajomych. Dla takiego marketingu szeptanego warto się postarać!

Wyjście z dzieckiem do restauracji na miasto może być nieco stresujące jednak nie powinno się unikać takich wycieczek. Wybierajmy jednak takie lokale, które dostosowane są dla gości z niemowlakami!

Źródło: Best Fit Meals – lista restauracji

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!