Noworodek

Wyprawka dla noworodka i zabawki – krótki poradnik dla przyszłej mamy

Już niebawem Twoja rodzina się powiększy? Z pewnością zastanawiasz się, czy o wszystkim pomyślałaś. Jest to całkowicie naturalne, poziom stresu znacząco wzrasta, przez co obawiamy się, że o czymś istotnym po prostu zapomnieliśmy. Aby Ci trochę pomóc i zapewnić spokój ducha – po przeczytaniu tego artykułu zadbasz o wszystko, co konieczne.

Skompletowanie wyprawki dla noworodka

Jedną z najważniejszych kwestii w procesie przygotowań na pojawienie się w rodzinie dziecka, jest zorganizowanie wyprawki, czyli niezbędników, bez których ciężko byłoby zadbać o Twój i dziecka komfort. Doświadczonym rodzicom z pewnością łatwiej będzie zabrać się za pakowanie i meblowanie pokoju dziecięcego, ale zarówno im, jak i tym, którzy oczekują pierwszego dziecka, stres może zaburzyć trzeźwe myślenie. Z tego względu przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpotrzebniejszych rzeczy, które powinna zawierać wyprawka dla noworodka. Najłatwiej będzie Ci zadbać o każdy szczegół, gdy zaczniesz wykreślać z listy to, co już masz – wtedy będziesz pamiętać o wszystkim. 

Co zabrać ze sobą do szpitala?

 1. Pieluchy.
 2. Ubranka.
 3. Delikatny kocyk.
 4. Kosmetyki dedykowane noworodkom.
 5. Podkłady do przewijania.
 6. Butelka a anatomicznym smoczkiem – jest to dodatek, który może być koniecznością, gdy u dziecka wystąpi problem z laktacją.

Co powinno znajdować się w domu?

 1. Przewijak.
 2. Kosmetyki do kąpieli dedykowane dzieciom.
 3. Nawilżane chusteczki.
 4. Wanienka do mycia.
 5. Delikatne koce oraz ręczniki.
 6. Akcesoria do karmienia.
 7. Podgrzewacz pokarmu.
 8. Termometr do wody.
 9. Smoczki.
 10. Śliniaczki.
 11. Ubranka.
 12. Wózek dziecięcy z torbami.
 13. Nosidełko.
 14. Fotelik do samochodu.
 15. Szczoteczka z miękkim włosiem.
 16. Inhalator.

Ta lista ma ułatwić Ci zadanie i przede wszystkim zmniejszyć poziom stresu, który zdecydowanie w tym czasie nie jest nikomu potrzebny. Pamiętaj, aby pakowaniem, meblowaniem i zakupami zająć się wystarczająco wcześniej. Warto być przygotowanym na każdą sytuację, dlatego nie odkładaj tego na ostatnią chwilę.

Co z zabawkami? Jakie wybrać, aby cieszyły i były bezpieczne?

Każdy chce podarować swojemu dziecku to, co najlepsze i najbezpieczniejsze. Dlatego, decydując się na zakupy, warto weryfikować czy zabawki posiadają niezbędne certyfikaty, a oprócz tego czy są one odpowiednie dla dziecka w danym wieku. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się zabawki Maileg, które produkowane są z naturalnych materiałów i nie zagrażają zdrowiu człowieka. Zwracaj szczególną uwagę na wykonanie oraz jakość, aby mieć pewność, że zabawa będzie w pełni udana i bezpieczna. Jednak zabawkami zajmij się dopiero po skompletowaniu wyprawki.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!