Dziecko

Zabawki dla 3-latka i starszych dzieci – jakie wybrać?

Dziecko rozwija się m.in. poprzez zabawę. Dlatego tak ważne jest, by zapewnić mu odpowiednie zabawki, dzięki którym maluch będzie mógł się uczyć, a przy tym także doskonale bawić. Podpowiadamy, gdzie znaleźć dające radość zabawki dla 3-latka i nieco starszych dzieci.

1. Zabawki dla 3-latka i 4-latka

2. Odpowiednie zabawki dla 5-latka i 6-latka w Hop do Wody

Trzyletnie dziecko zaczyna postrzegać świat w inny sposób. Zabawki, które do tej pory wydawały się atrakcyjne, teraz raczej nudzą i zniechęcają do zabawy. Jest to moment, w którym warto odrzucić grzechotki i inne zabawki dla niemowląt i sięgnąć po zabawki edukacyjne lub zabawki kreatywne, które pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka.

1. Zabawki dla 3-latka i 4-latka

Wybierając zabawki dla 3 latka warto zwrócić uwagę na gry i inne kreatywne zabawki, które zachęcą malucha do kreatywnego myślenia i zrobią to w bezstresowy sposób. Doskonałym pomysłem na zabawkę dla dziecka w tym wieku są sztalugi, dzięki którym dziecko będzie mogło rysować i malować (trzylatki to uwielbiają), zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Sztaluga nie zajmuje wiele miejsca, a my możemy zapewnić dziecku frajdę, nie martwiąc się, że zajmie się np. malowaniem ścian.

Wielu producentów oferuje ciekawe gry planszowe dla dzieci w tym wieku, które umożliwią zdobywanie wiedzy w interesujący sposób. Gdy mamy w domu trzyletnie dziecko, warto też postawić na zabawki drewniane (są bezpieczne, ekologiczne, pobudzają kreatywność i koncentrację) oraz zabawki, które pomogą dziecku spożytkować energię w mądry sposób (np. rowerek biegowy).

Czwarty rok życia to moment, w którym dziecko zaczyna odkrywać uroki samodzielnej zabawy. Lubi też bawić się z rówieśnikami. Dlatego i w tym wieku doskonale sprawdzą się gry planszowe, a także klocki, które maluchom z pewnością się nie znudzą.

zabawki dla 3 latka

Doskonałym pomysłem jest także zakupienie książeczki lub zabawki nawiązującej do ulubionej bajki dziecka. Wspomniane produkty znajdziesz tutaj: https://hopdowody.pl/kategoria-produktu/zabawki/zabawki-dla-4-latka/

zabawki dla 5 latka

2. Odpowiednie zabawki dla 5-latka i 6-latka w Hop do Wody

Jeśli szukasz zabawki dla 5 latka, postaw na zabawki edukacyjne, dopasowane do wieku dziecka. Mogą to być np. gry pamięciowe, logiczne i wiele innych, dzięki którym 5-latek zyska możliwość nauki poprzez zabawę. Kupisz je w Hop do Wody. Nie zapominajmy o uroczych pluszakach, które spodobają się szczególnie dziewczynkom. 

Jeśli interesują Cię zabawki dla 6 latka w Hop do Wody, postaw na zestawy kreatywne i takie, które pomogą dziecku podczas nauki liczenia i czytania.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!