meble dla dzieci
Dziecko

Nowoczesne meble do pokoju dziecięcego

Meble do pokoju dzieci wybierane są przez rodziców z najwyższą starannością. Tym, na co zwykle zwraca się uwagę jest ich wygląd, ale i funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. W zależności od tego, w jakim wieku jest pociecha, należy wziąć pod uwagę jej potrzeby. Innych mebli potrzebuje niemowlę, a innych przedszkolak czy dziecko w wieku szkolnym. Z poniższej treści dowiesz się czym kierować się przy doborze mebli do pokoju dziecięcego.

Meble – pokój dziecięcy

Stając przed koniecznością urządzenia lub wyremontowania pokoju dziecięcego musimy uświadomić sobie kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, jakie są realne potrzeby dziecka w danym momencie i jak długo nie ulegną one zmianie. Dobrym rozwiązaniem jest więc sporządzenie dokładnego planu i listy zakupów. Oczywiście najwięcej czasu poświęca się zwykle wyborowi mebli do pokoju dziecięcego i bardzo słusznie. W tej kwestii wszelkie decyzje powinny być naprawdę dobrze przemyślane.

Jakie meble do pokoju dziecięcego?

Najprostszy do urządzenia jest zwykle pokoik niemowlęcy. Niemowlę bowiem przez pierwszy rok swojego życia nie potrzebuje dużo więcej ponad łóżko i komodę z przewijakiem, w której pomieści się większości ciuszków. W przypadku przedszkolaka konieczne jest zwykle zakupienie dodatkowych mebli dziecięcych, w szczególności większego łóżka, chyba że kupione wcześniej łóżeczko niemowlęce „rośnie razem z dzieckiem” i możliwy jest całkowity demontaż jego barierek. Jeśli nie warto postarać się o zakup łóżka przynajmniej o wymiarach minimum 160×90 cm. Wówczas będziemy mieć pewność, że posłuży dziecku także nawet w pierwszych latach szkoły. Nastolatek natomiast wymagał będzie łóżka w standardowym rozmiarze dla osoby dorosłej, a więc 200×90 cm.

Poza tym, zarówno w okresie przedszkolnym jak i szkolnym potrzebna będzie już szafa oraz oczywiście regały na przechowywanie książek oraz zabawek. Starsze dziecko potrzebuje także biurka, bez którego niemożliwe jest wygodne odrabianie lekcji czy korzystanie z komputera. W poszukiwaniu inspiracji na urządzenie pokoju pociechy warto zajrzeć do oferty Pinio.com.pl, w której odnaleźć można wiele nietuzinkowych kolekcji mebelków dziecięcych.

Nowoczesne meble do pokoju dziecka

Choć moda w kwestiach wystroju wnętrz zmienia się bardzo dynamiczne, nowoczesne meble dla dzieci charakteryzują się obecnie dużą uniwersalnością. Od wielu lat prym wiodą te w kolorze bieli, choć w przypadku dzieci nastoletnich, które w dużej mierze już same decydują o wyglądzie swojego nowego pokoju, częstym wyborem są także meble w odcieniach szarości. Poza tym uwagę zwraca się zwykle na funkcjonalność. Szafa musi być pojemna, biurko z odpowiednio dużym blatem i szufladami na podręczne przedmioty, a łóżko najlepiej z wysuwaną dolną szufladą, która pomieści pościel, ale i np. sprzęt sportowy. Możliwych rozwiązań jest mnóstwo, a wybór na rynku naprawdę ogromny. Dlatego też dokonując wyboru mebli do pokoju dla dzieci warto dać sobie czas na wnikliwą analizę ofert poszczególnych producentów. To w końcu wybór na lata i należy o tym pamiętać.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!