laktacja
Macierzyństwo Rozwój

Problemy z karmieniem piersią. Jak poprawić laktację?

Problemy z karmieniem piersią, choć w naszym kraju często stanowią temat tabu, są czymś absolutnie naturalnym i dotykają wiele kobiet. Na szczęście jest wiele sposobów aby poprawić laktację, a korzystanie z nich pomoże każdej mamie.

Jak poprawić laktację?

Aby poprawić ilość pokarmu, którym karmimy noworodka można zastosować metody, które u wielu kobiet się świetnie sprawdzają. Dzięki nim mogą poprawić ilość mleka jaką mogą podać dziecku. Są to:

1. Przystawienie dziecku jednej piersi, a po jej opróżnieniu dopiero drugiej. Przy kolejnym karmieniu zaś zacznijmy od innej niż poprzednio piersi, tak aby wykorzystywać je równomiernie,

2. Karm swoje dziecko tak często jak tylko chcesz, nawet co pół godziny. Jeśli Twoja mała pociecha jest głodomorkiem to tym lepiej bo podczas karmienia wytwarza się kolejny pokarm, a samo karmienie stymuluje powstawanie kolejnego pokarmu,

3. Karm jak najczęściej nocą, gdyż to właśnie wtedy pokarm najszybciej się produkuje i jest najlepszej jakości.

Karmienie piersią a ilość pokarmu

Zastosuj się do tych trzech rad, a Twoje dziecko z pewnością będzie zadowolone. Wszak pełny brzuszek malucha to radość nie tylko na jego ustach ale również w sercu mamy.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *