ubranka
Noworodek Rozwój

Jakie ubranka dla małego dziecka?

Choć moda wydaje się tematem, który niekoniecznie dotyczy małych dzieci (całe szczęście nie bardzo przykładają jeszcze wagę do tego co mają na sobie) warto przestrzegać kilku reguł, które przydają się podczas wybierania ubranek dla małego dziecka.

Kolor ubranek dziecięcych

Przyjęło się, że dziewczynkom kupujemy ubranka koloru różowego, a chłopcom niebieskie. Jeśli więc wybieramy się w odwiedziny do naszych znajomych, którzy dopiero co zostali rodzicami śmiało możemy tym wyznacznikiem się kierować podczas wybierania strojów dla dziecka, które mogłoby być powitalnym prezentem. Nie jest to jednak żelazna reguła – spokojnie możemy wybrać inne kolory. Na pewno nikt się nie obrazi.

Ubrania z wysokiej jakości materiałów

Jako, że dzieci nie mają jeszcze odpowiednio wyrobionej odporności musimy, w sposób szczególny uważać, na materiały, z których wykonano ubranka dziecięce. Dziecko bowiem,szczególnie noworodek nie powinno być ubrane w rzeczy wykonane z domieszką chemii (która często jest stosowana w ubraniach np. sprowadzanych z Azji). Lepiej więc zapłacić więcej i mieć spokój i pewność, że dziecko będzie zdrowe. W końcu zdrowie dziecka jest najważniejsze.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *