dziecko
Rozwój

Kiedy posłać dziecko do żłobka?

Wielu rodziców kiedy najlepiej będzie posłać dziecko do żłobka i czy korzystać w ogóle z usług tej instytucji. Wszak większość rodziców, szczególnie matek najchętniej spędzałoby każdą wolną chwilę ze swoimi pociechami i na samą myśl o rozstaniu, choćby na te kilka godzin w ciągu dnia, czują niepokój. Specjaliści po części się z tym zgadzają. Rzeczywiście pierwsze tygodnie i miesiące życia dziecko powinno spędzić w bezpośredniej bliskości matki. W jej obecności czuje się bezpieczne, dlatego w pierwszym roku życie dziecko nie powinno być posyłane do żłobka.

Kiedy dziecko do żłobka?

Nie mniej, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby posyłać dziecko do żłobka po pierwszych 12 miesiącach życia. Rodzice nierzadko boją się, że dziecko narażone będzie na różne choroby, które złapać może od innych dzieci. Jednak w tym samym żłobku może dzięki temu przyzwyczajać swój organizm do kontaktu ze światem zewnętrznym i uodparniać go. Dobrze też, aby dziecko od najmłodszych swoich lat poznawało świat takim jaki jest, a nie tylko swoje mieszkanie, mamę i tatę. Żłobek będzie więc dla dziecka świetnym wstępem przed przedszkolem i szkołą, a w końcu dorosłym życiem.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *