tetra2
Dziecko

Przydatność pieluszek wielorazowych w dzisiejszej wyprawce

Rodzice kompletując wyprawkę zastanawiają się czy warto kupować pieluszki wielorazowe. W czasach kiedy pieluszki jednorazowe są tak tanie a ich dostępność jest ogromna niektóre mamy mogą pomyśleć, że pieluszka i wielorazowa jest zbędna.

Śmiało jednak możemy napisać, że pieluszki tetrowe i flanelowe powinna uwzględnić na swojej liście wyprawkowej każda przyszła mama. Prawa jest taka, iż zastosowań tego rodzaju pieluszek w opiece nad dzieckiem jest bez liku. Opieka nad noworodkiem wiąże się z koniecznością ciągłego pilnowania malca i dbania o czystość jego i otoczenia. Tania pieluszka wielorazowa sprawdzi się tutaj doskonale jako ściereczka której nie będzie żal ubrudzić. Nie raz mama doceni że właśnie dzięki pieluszce ubranko malca uda się zachować czyste np. podczas ulewania po jedzeniu. Mamy bardzo często zarzucają sobie wtedy taką pieluszkę na ramie.

W ofercie sklepów takich jak https://abc-bobasa.pl/ znajdziemy nie tylko klasyczne białe pieluszki lecz również co chyba ważniejsze pieluszki tetrowe kolorowe oraz flanele kolorowe. Przyjemność w dobieraniu pieluszek w bajecznych wzorach i kolorach sprawia , że rodzice często decydują się na ich większą ilość, jednak jak wspomniano nie jest to duże obciążenie dla domowego budżetu, gdyż ceny oscylują w granicach 1-5 zł za sztukę. Wśród wzorów pieluszek łatwo natkniemy się motywy ze zwierzątkami, kwiatami ale również wszelkiego rodzaju gwiazdki i groszki. Pieluszki flanelowe kolorowe cechują się grubszym splotem i wyższą gramaturą.

Trochę wyższą ceną cechują się natomiast pieluchy bambusowe. Wynika to z dużo wyższej jakości materiału oraz staranniejszego wykonania. Pieluszki bambusowe kolorowe są niezwykle delikatne. Rodzice wedle upodobań mogą zdecydować się na tańsze mniejsze pieluszki w rozmiarze 30x30cm, troszkę większe 75x75cm oraz bardzo duże używane najczęściej jako otulacze – 120x120cm.

Bez względu, czy wybierzemy standardowe pieluchy tetrowe lub flanelowe, czy może zdecydujemy się na ich droższą odmianę w formie bambusowej pamiętajmy aby kupować sprawdzone polskie produkty. Mamy wtedy pewność wysokiej jakości materiału oraz bezpiecznie wykonanych nadruków.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!