W czym prać ubrania noworodka?
Dziecko

Oryginalny prezent dla noworodka – co kupić maleństwu przy pierwszych odwiedzinach?

Prezent dla noworodka powinien być przede wszystkim praktyczny. Nie ma większego sensu kupować drogich zabawek, które przez stosunkowo długi czas pozostaną nietknięte przez malucha. Z drugiej strony, taki podarek wcale nie musi być nudny. Istnieje kilka pomysłów na oryginalne prezenty dla nowonarodzonego dziecka. Sprawdź, co ucieszy zarówno malca, jak i jego rodziców, a jednocześnie wyróżni się spośród innych upominków.

Idealną okazją na podarowanie prezentu noworodkowi są oczywiście pierwsze odwiedziny świeżo upieczonych rodziców oraz ich malutkiej pociechy. W takiej sytuacji zwykle kupuje się ubranka, jednorazowe pieluszki, smoczki i inne drobne gadżety. Jeśli jednak chcesz sprawić swoim znajomym lub komuś z rodziny wyjątkowy prezent na tego typu okoliczność, sprawdź, jak możesz ich pozytywnie zaskoczyć, a jednocześnie podarować im coś, co będzie przydatne i nie wyląduje na dnie głębokiego kufra ze zbędnymi gratami.

Pamiętnik dziecka

Rozwój malucha to dla każdego rodzica absolutnie najważniejszy życiowy aspekt. Pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwsze samodzielnie postawione kroki – to wszystko na długo zostaje w pamięci osób obserwujących te wydarzenia. Aby dokładnie wiedzieć, kiedy nastąpiły najważniejsze etapy rozwoju maluszka, warto je skrupulatnie dokumentować. Tu z pomocą przychodzą pamiętniki dziecka. Pięknie zdobione, estetyczne i trwałe są świetnym pomysłem na prezent. Szczęśliwi rodzice będą mogli za kilka lub kilkanaście lat wrócić do tych zapisów i zauważyć, jak szybko rośnie ich latorośl. Tego rodzaju pamiętniki można nabyć np. na stronie https://luxnote.pl/.

Album na zdjęcia

Nie każdy jednak lubi pisać. Wiele osób dokumentuje swoje życie przez robienie zdjęć. W dzisiejszych czasach nie jest o to trudno – w wysokiej klasy aparaty wyposażone są praktycznie wszystkie smartfony. Zamiast pamiętnika, można np. podarować pięknie zdobiony album na zdjęcia dla dzieci (dostępny np. tu: https://luxnote.pl/category/produkty-albumy-na-zdjecia?horizontal). Będzie on stanowił wspaniałą pamiątkę nie tylko rozwoju dziecka, ale wszystkich szczęśliwych chwil spędzonych całą rodziną.

Ręcznik niemowlęcy

Ręcznik prawdopodobnie znajduje się już w skompletowane wyprawce rodziców, jednak każdy, kto odchował już swoje dzieci wie, że jeden dodatkowy otulacz tego rodzaju na pewno nikomu zaszkodzi. Ręczniki brudzą się szybko, a higiena maluszka jest niezwykle ważna. Co ważne – kupując taki prezent nie trzeba się martwić, czy będzie on pasował np. do wystroju pokoju dziecięcego. Ręczniki trzyma się bowiem w szafie i nie ma większego znaczenia, czy są one kolorowe, białe, czy mają konkretny typ zdobień itd. Można zamówić ręczniki z wyhaftowanym imieniem dziecka. Ważne, by miały one specjalny kapturek, który zasłono po kąpieli główkę maluszka.

Prezent DYI

Prezenty ręcznie wykonane są teraz bardzo modne. Stworzone z pasji i szczerej serdeczności, na pewno ucieszą obdarowane osoby. Jeśli chcesz sprawić komuś ogromną frajdę, zrób prezent sam. Może być to mała maskotka, ramka na zdjęcie czy np. poduszeczka. W sieci znaleźć można całą masę różnych inspirujących pomysłów wraz z gotową instrukcją wykonania tego rodzaju przedmiotów. Dla chcącego nic trudnego!

Karta podarunkowa

Jeśli nie wiemy, co przyda się im w najbliższym czasie, może po prostu zdecydować się na zakup karty podarunkowej do jednego ze sklepów z dziecięcym asortymentem. To najbezpieczniejszy prezent dla noworodka, który na pewno zostanie dobrze spożytkowany przez rodziców.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!