kon-julian
Dziecko

Rozwijające ciekawość świata edukacyjno-rozrywkowe kanały dla dzieci na You Tube

Coraz częściej spotykamy się z przypadkiem, kiedy rodzice będąc zmęczeni ciągłym marudzeniem swoich maluchów, włączają im bajki, które pozwalają opiekunom trochę odetchnąć. Aktualnie jest to też spowodowane, panującą na całym świecie epidemią.

Co zrobić, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym?

Na pewno, każdy rodzic powinien w jakiś sposób kontrolować to co oglądają ich maluchy. You Tube jest najbardziej rozpowszechnioną opcją wyboru i dlatego zawiera masę różnorodnych bajek i filmów. Ten serwis internetowy z myślą o najmłodszych stworzył aplikację, która umożliwia rodzicom wybieranie bajek dla dzieci.

Ale czy to wystarczy?

Oczywiscie zadaniem, każdego opiekuna jest wybieranie programów bez przemocy, wulgaryzmów, okropnych scen i nieodpowiednich treści. Rodzic pragnie jednak oprócz tego, żeby jego dziecko mogło czerpać z bajek przydatne lekcje. Uczyć się i poznawać świat w wesoły sposób.

Szukasz kanału odpowiedniego dla małych dzieci?

Jest wiele kanałów rozpoczynających pracę z dziećmi. Wkładają dużo wysiłku, żeby stworzyć ciekawy i kolorowy świat dla maluchów. Przykładowo jednym z nich, jest kanał o nazwie „Przygody Konia Juliana” – https://www.youtube.com/channel/UCd3FNE3ncyREDXORs1VVBKg?view_as=subscriber, który oferuje dzieciom również darmowe arkusze prac.

Pamiętajmy, że bajki wywierają ogromny wpływ na nasze szkraby!

Każda bajka wpływa nie tylko na wyobraźnie malucha, ale również na wrażliwość emocjonalną czy kształtowanie odpowiednich postaw społecznych. Dbajmy o rozwój naszego dziecka.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!