Rozwój

Jak zrobić domek dla lalek z drewna?

Twoje dziecko chętnie bawi się lalkami? Wykonany przez Ciebie domek dla nich z pewnością sprawi mu wiele radości. Sprawdź, jak go przygotować i zapewnić córce wiele godzin wyjątkowej rozrywki. Obawiasz się, że samodzielne stworzenie domku okaże się dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem? Niepotrzebnie! To wcale nie musi być trudne.

Drewniany domek dla lalek krok po kroku

Zacznij od stworzenia planu. Zastanów się, jak duży ma być domek dla lalek. Jeśli pokój Twojego dziecka jest przestronny, możesz zdecydować się na większy model. Mały domek to idealne rozwiązanie do niewielkich wnętrz, w których ilość wolnego miejsca jest ograniczona.

Zaplanuj także liczbę oraz rozkład pomieszczeń w powstającym domku. Przenieś projekt na papier, by wspomóc swoją wyobraźnię i nadać swojej wizji realne kształty. Aby ułatwić sobie zadanie, możesz wykorzystać dostępne w sieci, gotowe wzory i szablony. Istotne jest także to, by w procesie planowania wziąć pod uwagę wielkość lalek, jakimi bawi się dziecko. Domek powinien być dla nich odpowiedni.

Domek dla lalek z drewna – wykonanie

Gdy projekt jest już gotowy, wyposaż się w odpowiednie narzędzia. Potrzebne Ci będą:

  • drewniana sklejka lub lekka, drewniana płyta
  • listewki o prostokątnym przekroju
  • wyrzynarka
  • szlifierka lub papier ścierny
  • wkrętarka
  • klej do drewna
  • gwoździe i wkręty
  • młotek
  • nietoksyczne farby i pędzel

Narysuj na sztywnym papierze elementy konstrukcji domku. Użyj wyrzynarki, by wyciąć je z drewnianej sklejki lub płyty. Starannie oszlifuj wszystkie elementy, by nadać im gładkości, wyeliminować nierówności oraz drzazgi. Użyj gwoździ i wkrętów. Połącz ze sobą przygotowane elementy. Aby konstrukcja okazała się trwała, możesz zastosować także klej do drewna. Wykorzystaj listewki o prostokątnym przekroju do stabilizacji ścian domku i jego podstawy.

Gdy bryła domku będzie już gotowa, czas na malowanie. Wybierz bezpieczne dla dzieci farby, które nie wydzielają intensywnych zapachów i posiadają wysoką odporność na ścieranie. Do ozdobienia ścian wewnętrznych warto wykorzystać stare tapety. Wówczas wnętrze nabierze przytulnego charakteru.

Drewniane domki dla lalek DIY – dekoracja

Ostatnim krokiem podczas wykonywania drewnianego domku dla lalek jest urządzenie pokoi. Aby stworzyć małe mebelki, użyj kolorowych tkanin, gazet, papieru i drewna. Przydatne mogą okazać się także gąbki do mycia, tekturowe opakowania po produktach spożywczych lub ozdobne kartki. Zaprojektowanie i przygotowanie elementów wyposażenia wnętrz to wymagające precyzji i skupienia zadanie. Możesz jednak pominąć ten krok, kupując gotowe mebelki w sklepie z zabawkami.

Prezent w postaci drewnianego domku z pewnością ucieszy Twoje dziecko. Przygotowana z troską o detale konstrukcja stanie się także ozdobą dziecięcego pokoju. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach stworzenia domku od podstaw, możesz zdecydować się na kupno gotowego modelu, wyposażonego w liczne akcesoria. W sklepie internetowym Mamabrum znajdziesz niejeden solidny i atrakcyjny pod względem designu domek dla lalek, który z pewnością zachwyci Twoje dziecko. Dostępne modele różnią się od siebie m.in. pod względem rozmiaru. Duży, drewniany domek dla lalek z podświetleniem LED bez wątpienia stanowi spełnienie marzeń każdej dziewczynki. To 3-piętrowa konstrukcja z licznymi pokojami i przestronnym tarasem, która doskonale wpasuje się w nowoczesny wystrój dziecięcego pokoju.

Niezależnie od tego, czy stworzysz domek samodzielnie, czy skorzystasz z gotowych rozwiązań, z pewnością sprawisz swojemu dziecku mnóstwo radości i zapewnisz mu pobudzającą wyobraźnię zabawę na długi czas.

Materiał partnera

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!