Rozwój

Szumiące misie – dlaczego warto zakupić Szeptusia?

Szumiące misie dla dzieci odgrywają istotną rolę w życiu każdego młodego rodzica. Dlaczego tak jest? Jakie są zalety stosowania białego szumu?

Układ nerwowy noworodka jest niedojrzały przez pierwsze trzy miesiące życia. Przez ten czas maluch jest nadwrażliwy na bodźce oraz nie ma ustalonego rytmu dobowego przez brak zdolności samodzielnego produkowania melatoniny. W okresie prenatalnym, w łonie matki, maluch przyzwyczaił się do szumu jej krwi w naczyniach krwionośnych. Jest kilka sposobów na ułatwienie dziecku przejścia tego okresu (nazywanego przez niektórych czwartym trymestrem ciąży). Noworodek potrzebuje wtedy bliskości mamy, uspokaja się gdy czuje jej zapach, słyszy bicie serca oraz jej głos. Pamiętajmy jednak, że każda mama musi czasem odpocząć, wyspać się i mieć czas dla siebie. I tu z pomocą przychodzą nam szumiące misie.

Biały szum imituje dźwięki słyszalne przez dziecko w brzuchu matki. Działa kojąco, uspokajająco, a także usypiająco. Dźwięk ten jest generowany elektronicznie, można przyrównać go do szumu, który słyszymy natrafiając na pusty kanał telewizyjny lub stację radiową. Biały szum pozwala dziecku zasnąć zdecydowanie szybciej. Zwalnia także tętno u noworodków, co prowadzi do ich uspokojenia i skraca trzykrotnie czas potrzebny do zaśnięcia. Dodatkowo maskuje on odgłosy dochodzące z zewnątrz, rozmowy domowników, szczekanie psa czy hałasy w sąsiednich mieszkaniach. Biały szum można uzyskać za pomocą suszarki lub odkurzacza jest to jednak niezbyt komfortowe rozwiązanie dla dorosłych. Niepodważalnym minusem jest fakt, że urządzenia te generują ciepło, przez co nagrzewają znacząco pomieszczenie, co jest szczególnie negatywne w okresie letnim. Istnieje jednak lepszy sposób – zakup szumiącego misia.

Szumiące misie Szeptusie pomagają dziecku szczególnie w pierwszych trzech miesiącach życia. Jest to minimalny czas, który jest potrzebny aby układ nerwowy noworodka dojrzał. Jak to działa? W specjalnej zamykanej kieszonce umieszczone zostało urządzenie emitujące bezpieczne rodzaje białego szumu, które uspokajają dziecko i dają poczucie bezpieczeństwa. Misie Szeptusie posiadają aż siedem rodzajów szumów: bicie serca, szum deszczu, szum suszarki, szum telewizora, różowy szum, szum fal oraz szum wód płodowych. Ogromną zaletą jest możliwość regulowania głośności, to bardzo istotne aby móc dopasować ustawienia zgodnie z preferencjami dziecka. Dodatkowo, obsługa urządzenia jest niesamowicie prosta – sterowanie odbywa się za pomocą jednego przycisku, który wyłącza się automatycznie po 30 minutach.

Tego typu usypianka dla niemowlaka na dobry sen jest niezwykle przydatnym narzędziem w walce o spokojny sen dziecka!

Jak widać, Szeptuś Szumiący Miś ma tak wiele możliwości, że jego kupno wydaje się bardoz trafionym pomysłem! Misie Szeptusie są bardzo uniwersalne, dzięki drobnym foliom sensorycznym i możliwości wyciągnięcia urządzenia mogą być przyjacielem dziecka na lata. Dzięki temu, że są szyte w Polsce, cechują się najwyższą jakością oraz dożywotnią gwarancją producenta. Szeptusie wykonane są z bardzo przyjemnej tkaniny Minky, która w dotyku przypomina puszystą chmurkę. Pluszak może być prany w pralce w 40 stopniach (należy pamiętać jedynie o wyjęciu urządzenia emitującego Biały szum). Wypełnienie maskotki jest w 100% ekologiczne i antyalergiczne.

Na liście wyprawki każdego młodego rodzica powinien znaleźć się szumiący miś szeptuś. Gwarantujemy, że pokocha je każde dziecko!

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!