zdrowie malucha
Zdrowie

Jak dbać o zdrowie malucha?

To całkowicie normalne i w pełni zrozumiałe, że jako matka starasz się od pierwszych chwil życia swojego dziecka dbać o jego zdrowie. Każde kichnięcie, płacz czy rozgrzane czoło malucha wprawia Cię w obawy o stan jego zdrowia. Cy jest coś, co możesz zrobić, aby lepiej zadbać o zdrowie swojego dziecka? Poznaj te metody na dbanie o odporność dziecka:

Przewianie organizmu dziecka – musisz mocno unikać sytuacji, w których organizm dziecka narażony jest na rozgrzanie (np. pod kocem w wózku), a następnie wystawione na świeże powietrze. Różnica temperatur sprawić może, że dziecko się rozchoruje, tym bardziej jeśli zawieje wiatr. Nawet latem, kiedy jest ciepło należy o tym pamiętać podczas spacerów z dzieckiem.

Dieta w karmieniu piersią – kiedy karmisz dziecko piersią musisz pamiętać o tym, aby samemu pilnować swojej diety. Dobrze aby mama karmiąca, jadła zróżnicowane produkty, dużo warzyw i owoców, a także nie spożywała w tym czasie alkoholu. Przy okazji zapoznaj się również z naszym poradnikiem na temat zwalczania problemów z laktacją – na pewno przyda się każdej młodej mamie!

Szczepienie dziecka – szczepienia to w ostatnim czasie temat bardzo kontrowersyjny. Pamiętajmy jednak, że warto zaszczepić dziecko, aby uchronić je przed wszelkiego rodzaju chorobami i wirusami. Docenimy to szczególnie w momencie, kiedy maluch pójdzie do przedszkola i będzie szczególnie narażony na infekcje od innych dzieci.

Dbanie o zdrowie dziecka

Jak skutecznie dbać o zdrowie swojego dziecka? Stosuj się do powyższych rad i do innych, które zapewne znajdziesz w sieci, a wszystko powinno być dobrze. Pamiętaj jednak, że dziecka nie zawsze upilnujesz i na pewno zdarzą się małe zadrapania czy siniaki. Nie ma co jednak tracić przez to głowy.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *