dziecko śpi
Zdrowie

Materace owalne do wózka, kołyski i kosza Mojżesza

Dowiadując się, że spełnia się Twoje największe marzenie i za 9 miesięcy przychodzi na świat największy cud, przychodzi mnóstwo wątpliwości związanych z wyborem łóżeczka, wózka, kołyski. Kompletując wyprawkę, szczególnie jeżeli jest ona pierwszą, stoi przed rodzicem mnóstwo dylematów. Informacji, co powinno się mieć lub, co nie jest, potrzebne w internecie jest mnóstwo.

Każda przyszła mama ma inne oczekiwania, potrzeby, czy też upodobania. Kupując wózek, kołysek, czy też kosz Mojżesza rodzice zwracają uwagę przede wszystkim na markę, cenę, okres gwarancji, czy też efekty wizualne i panującą modę. Wielu przyszłych rodziców, zapomina o ważnej rzeczy, którą jest wybór odpowiedniego materaca owalnego do wózka, kołyski lub kosza Mojżesza. Jest to bardzo ważny element jak nie najważniejszy, ze względu na bezpieczeństwo oraz komfort dziecka przebywającego przez większość czasu w ów przedmiotach.

Materace owalne przede wszystkim chronią maluszka przed wstrząsami. Różnią się składem, konstrukcją oraz wymiarami. Na pewno, rodzice się zastanawiają, dlaczego warto skupić się na modelu materaca owalnego. Przede wszystkim na dobro maleństwa. Materace owalne, zwiększają wygodę, co za tym idzie, są bardzo komfortowe w użytkowaniu przez dziecko. Ponadto, zakup materaca zwiększa higienę w użytkowaniu, poprzez zdjęcie powłoki i wypraniu jej, z tego też względu zwiększa się poziom higieny oraz zmniejsza się ryzyko rozwoju bakterii. Warto, wspomnieć również o bezpieczeństwie. Wiadomo, że dziecko z każdym dniem bardzo szybko się rozwija. Zaczyna we wózku, kołysce lub w koszu Mojżesza próbować się obracać, jest zaciekawione otaczającym światem. Dziecko poprzez swoje energiczne ruchy może uderzyć w konstrukcję ów przedmiotów, które spowodują u maleństwa ból. Wiadomo, że wyprawka jest dość kosztowna.

Na co zwracać uwagę kupując materac owalny?

Kupując materac owalny, warto pamiętać, aby był dwustronny (na lato i zimę), to pozwoli nam zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych oraz zachowują odpowiednią cyrkulację powietrza, termoizolację oraz świeżość. Warto, również pamiętać, że owe materace owalne pasują do wózków, kołysek oraz koszów Mojżesza, przez to można zakupić tylko jeden, który będzie spełniał wszystkie funkcje w tychże przedmiotach. Można prać w temperaturze 60 stopni. Nie należy zapominać, aby materac owalny miał funkcje antyalergiczne. Warto zakupić, materac o konstrukcji hypoalergicznej z łatwo ściągalnym pokrowcem zewnętrznym AeroVera do skóry wrażliwej, która jest wykonana z użyciem naturalnego żelu łagodzącego z aloesu, co pozwoli zapewnić maleństwu wysoki poziom komfortu oraz poczucie bezpieczeństwa. AeroVera posiada właściwości antybakteryjne, wspomaga zregenerować skórę, pobudza wzrost nowego naskórka. Aloes, sam w sobie ma właściwości przeciwzapalne oraz uśmierzające ból przy skaleczeniach, czy też innych podrażnieniach skóry. Najlepiej, aby zakupić materac o wysokości 6 cm.

Materace są ważne na każdym etapie życia dziecka, aby zagwarantowały spokojny i relaksujący sen. Warto, zainwestować w materac, aby dziecko prawidłowo się rozwijało.

Źródło: www.krainadladziecka.pl

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!