Ukryta Kraina
Dziecko

Jak spędzić czas wolny z dzieckiem w Kołobrzegu?

Coraz więcej rodzin z dziećmi decyduje się spędzić wakacje nad Bałtykiem. Na liście nadmorskich kurortów nieprzerwanie króluje Kołobrzeg, piękna miejscowość położona w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Jak można spędzić w niej wolny czas ze swoją pociechą?

Ukryta Kraina – atrakcje dla dzieci Kołobrzeg

Zainspirowana dziecięcymi marzeniami ekspozycja rozciąga się na przestrzeni 400 m². Odkrywcy wkraczający w ten niezwykły świat otrzymują na wejściu magiczną różdżkę, dzięki której mogą wchodzić w interakcje z poszczególnymi postaciami, otwierać tajne przejścia i sterować wskazanymi elementami wystawy. Dodatkowym atutem Ukrytej Krainy jest obecność żywych zwierząt, chętnie obserwowanych przez najmłodszych. Rodzice wędrujący wraz z dziećmi po ścieżkach Ukrytej Krainy, w naturalny sposób zaczynają zachęcać swoje pociechy do dokonywania odkryć, zwracania uwagi na detale i otwartości na nowe informacje.

Ukryta Kraina

Miasto Myszy – atrakcje Kołobrzeg

Miejsce, które pozwala poznać z bliska życie małych gryzoni. W bajkowej scenerii żyje wiele gatunków myszek, również te rasowe. Na oczach najmłodszych te zwinne zwierzątka odpoczywają, jedzą i bawią się, pokonując niezwykle estetyczne labirynty. Dzieci i dorośli odwiedzający Miasto Myszy dowiedzą, co jedzą jego mieszkańcy, jak się rozmnażają i czego nie lubią. Warto podkreślić, że zwiedzających zachwyca aranżacja wybiegów, która co ważne jest przyjazna danemu gatunkowi.

Miasto Myszy

Muzea Kołobrzeg? Muzeum 6D!

Wkraczając do muzeum, dzieci przenoszą się w czasie i poznają historię rybaków zamieszkujących dawniej tereny nad Bałtykiem. Wykonane w technice 3D malowidła, specjalne okulary i doznania sensoryczne (powiew wiatru, zapach morza, mgła itp.) tworzą iluzję realności odbywanego spaceru. Dodatkową atrakcją są morskie legendy, które otwierają przed zwiedzającymi wrota baśniowych przeżyć. W muzeum każdy zwiedzający może dotykać wszystkich eksponatów. Co ciekawe w tym miejscu doskonale bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli.

Muzeum 6D

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!