zabawki
Dziecko

Roczek dziecka, czyli organizacja imprezy na 1 urodziny

Ukończenie pierwszego roku jest w życiu dziecka bardzo ważnym, przełomowym etapem. Świętowanie pierwszych urodzin to wyjątkowy dzień, nie tylko dla malucha, ale także dla jego rodziców. To wielkie emocje, które wymagają odpowiednich przygotowań. Jak zorganizować przyjęcie, które pozostanie w pamięci na długi czas?

Podstawowe elementy planowania imprezy

Przygotowując imprezę urodzinową na roczek dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii. Są podstawą do zapewnienia rodzicom spokoju, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i impreza wywoła wiele pozytywnych emocji. Najważniejsze elementy planowania przyjęcia to m.in.:

– Data i miejsce przyjęcia – W zależności od indywidualnych preferencji i oczekiwań względem przyjęcia, roczek dziecka można urządzić w domu lub w lokalu. Data powinna być dogodna dla wszystkich gości, dlatego najlepiej wybrać dni wolne od pracy, by każdy podczas urodzin, mógł się odpowiednio zrelaksować i wypocząć,

Zobacz też: Kalendarz ciąży

– Lista gości – Stojąc przed wyborem listy gości, należy uwzględniać nie tylko najbliższą rodzinę, ale warto też wziąć pod uwagę kolegów i koleżanki naszego dziecka. Uwzględnienie ich na liście gości może zaowocować nowymi znajomościami z rodzicami dzieci,

– Atrakcje – Zapewnienie gościom rozrywki jest szczególnie ważne w przypadku, gdy dużą ich część stanowią dzieci. Dla starszych gości dobrym rozwiązaniem są wszelkie gry planszowe, logiczne czy zręcznościowe, a także zabawne dodatki, umożliwiające dodanie do albumu wesołych zdjęć. Dzieci z pewnością docenią kreatywne gry i zabawy, które można im zapewnić już za niewielką kwotę,

– Wybór motywu przewodniego – Motyw przewodni zapewnia poczucie pomysłu na imprezę i spełnienie własnych wizji. Motyw przewodni może opierać się na przykład na ulubionym kolorze dziecka, ukochanej zabawce lub chętnie czytanej bajce. Drobne detale z pewnością przyczynią się do uczynienia z imprezy urodzinowej wyjątkowego dnia dla malucha,

– Wybór menu – Uwzględnić należy nie tylko posiłki dla dorosłych, ale także dla młodszych gości. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie szwedzkiego stołu, na którym znajdą się przekąski dla wszystkich zaproszonych osób.

Atrakcje

Warto pamiętać o zapewnieniu atrakcji nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom i innym starszym gościom. Można zdecydować się też na dodatki, które przyniosą frajdę wszystkim zaproszonym osobom.

Ciekawą atrakcją jest fotobudka. Mogą z niej korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Warto zainwestować w zabawne dodatki do zdjęć, które ją uatrakcyjnią.

Nie można zapominać o najważniejszym uczestniku imprezy, czyli solenizancie. Dla rocznego dziecka doskonałym urozmaiceniem będą wszelkie zabawy sensoryczne, do których może włączyć się też pozostała część gości.

Jako dodatkową atrakcję można wykorzystać dostępne dekoracje, jak na przykład różnokolorowe balony. Dzieci z pewnością będą zachwycone możliwością zabawy z nimi.

Menu dla maluchów i dla rodziców

Przygotowując menu, warto zastanowić się nad oddaniem do dyspozycji gości szwedzkiego stołu. Możliwe jest w takim przypadku przygotowanie przekąsek, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Doskonałym rozwiązaniem jest podanie gościom zdrowych przekąsek, jak np. owoce pokrojone w słupki lub warzywa z dodatkiem hummusu i innych past.

Uatrakcyjnienie przekąsek dla maluchów wymaga kreatywności, która pomaga stworzyć przekąski chętnie zjadane przez dzieci. Można pomyśleć nad wycinaniem z warzyw i owoców różnych ciekawych kształtów lub przygotować ciasteczka z gotowych foremek.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!