dzieci w szkole
Dziecko

Ubezpieczenie szkolne NNW – jak je wybrać?

Szkoła to miejsce, gdzie dzieci nie tylko uczą się, bawią i zdobywają nowe przyjaźnie ale również spędzają dużą część dnia będąc w ciągłym ruchu. To natomiast, jak to u dzieci bywa, niekiedy kończy się mniejszymi lub większymi wypadkami. Dzieci mają to do siebie, że są bardzo aktywne, szczególnie w okresie szkoły podstawowej i niekoniecznie przejmują się zasadami BHP podczas zabaw. Dlatego wielu rodziców decyduje się na ubezpieczenie szkolne NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków). Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla dziecka? Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia szkolnego NNW?

Ubezpieczenie NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) w szkole

Rodzice często nie są zadowoleni z warunków ubezpieczenia jakie gwarantuje im podstawowe ubezpieczenie organizowane przez szkołę. Bardzo często dochodzi do sytuacji, że rodzice nie wiedzą nawet, jakie są warunki, na których ubezpieczone jest ich dziecko i kiedy dochodzi do złamania lub innego uszkodzenia w wyniku nieszczęśliwego wydarzenia na terenie szkoły okazuje się, odszkodowanie jest dużo mniejsze niż spodziewali się tego rodzice. Warto więc wcześniej odpowiednio sprawdzić warunki ubezpieczenia dziecka. Istotne jest też to, że ubezpieczenie oferowane grupowo w szkole nie jest obowiązkowe i możemy dobrowolnie wybrać inną instytucję ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie szkole – na co zwracać uwagę?

Podczas wyboru ubezpieczenia szkolnego NNW warto wiedzieć, jak przebiega wypłata środków, na jakich warunkach są wypłacane pieniądze.To bardzo ważne, szczególnie jeśli potrzebujemy tych pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia. Istotna jest szybka i pełna wypłata. Dobrze jest zadbać o brak górnego limitu wypłat, który przydatny jest, gdy dziecko dozna kolejnego urazu i ponownie będzie potrzebne skorzystanie z wypłaty od ubezpieczyciela. Nikt z nas nie lubi zbyt dużej liczby dokumentów do wypełnienia, warto więc, żeby ubezpieczenie cechowało minimum formalności.

Warto zapoznać się ze wszystkimi warunkami ubezpieczenia szkolnego NNW, gdyż od tego zależy dobro naszych dzieci. Zamiast wybierać pierwszą z brzegu ofertę, lepiej wybrać tę, która będzie najlepsza.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!