sushi w ciąży
Ciąża

Sushi w ciąży – czy można je spożywać?

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety. Dokładamy wtedy starań, aby wszystko co jemy było w pełni zdrowe i świeże, tak aby nie zaszkodziło dziecku, a wręcz przeciwnie – pomogło mu się zdrowo i szybko rozwijać w brzuszku mamy. Czy sushi należy do produktów, które kobiety mogą jeść będąc w ciąży? Odpowiedzmy sobie na to pytanie.

Surowa ryba w ciąży?

Sushi większości z nas na pewno kojarzy się z surową rybą. Tej zaś powinniśmy unikać będąc w ciąży, podobnie jak surowego mięsa, o czym pisaliśmy TUTAJ jakiś czas temu. Pamiętajmy jednak, że nie każde sushi zawiera surową rybę. Nie wszystkie rodzaje sushi mają też owoce morza, które podobnie jak surowa ryba nie są wskazane w ciąży. Istnieją różne odmiany sushi. Niektóre są całkowicie wolne od surowej ryby, a zawierają ją w formie podsmażanej. Inne zastępują ją warzywami. Dlatego w ciąży nie powinniśmy się wystrzegać całkowicie jedzenia sushi, a jedynie skupić się na tym, żeby nie jeść surowego mięsa i owoców morza.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!