Minky_różowy_2
Dziecko

Sposób na kolkę niemowlęcą? Termofor z pestek wiśni!

Kolka niemowlęca jest powszechnym przypadkiem, z którym zmagają się rodzice. Szukają oni różnych sposobów by pomóc dziecku. Jednym ze sprawdzonych, a zarazem skutecznych rozwiązań jest termofor z pestek wiśni. Ten ekologiczny produkt jest odpowiedni również dla najmłodszych użytkowników. W czym on pomaga i jak używać tego produktu? Sprawdźmy termofor od firmy nature-solution.com.

Czym jest termofor z pestek wiśni?

Wszyscy dobrze znamy termofor, często to gumowy worek wypełniany gorącą wodą, w celu ogrzania się w zimowe wieczory, uśmierzenia bólu menstruacyjnego oraz bólu mięśni. Jednak w przypadku zwykłego produktu istnieje ryzyko rozlania, znajdującego się w nim gorącego płynu, nie jest on też odpowiedni dla dzieci i niemowląt. Termofor z pestek wiśni jest ekologiczną i znacznie poręczniejszą alternatywą dla ich zwykłych odpowiedników. Naturalne materiały, z których zostały wykonane, czyli suszone pestki wiśni, są przyjazne zarówno środowisku jak i jego użytkownikom- tym dorosłym i tym znacznie młodszym.

termofor

Firma Nature Solution przesłała paczkę w nienagannym stanie, a w środku znajdziemy wysokiej jakości termofor z dwoma wkładami (na wypadek, gdyby jeden się uszkodził lub gdzieś zagubił). Do tego dostajemy oczywiście instrukcję obsługi, gdzie krok po kroku wyjaśnione jest, jak odpowiednio używać termoforu z wiśni. Dowiadujemy się, że działa on świetnie nie tylko na kolkę niemowlęcą ale również na inne bóle brzuszka u dziecka, a także na bóle menstruacyjne!

Właściwości termoforu z pestek wiśni

Posiada on cały wachlarz korzyści, szczególnie dla niemowląt, zmagających się często z kolką. Jest on niewielkich rozmiarów i świetnie łagodzi objawy bólowe u dzieci. Ciepły termofor należy położyć najlepiej na pieluszce tetrowej. Gdy lekko ostygnie, materiał można bezpiecznie usunąć bez obawy o poparzenie. Dzięki wydzielanemu ciepłu działa rozkurczająco na mięśnie. Mona nim też nagrzać pościel naszej pociechy. Co najważniejsze jest on całkowicie bezpieczny dla alergików.

termofor

Warto wiedzieć, że tego typu produkt, można stosować również na zimno. Świetnie sprawdzi się jako okład chłodzący w przypadku gorączki lub zimny kompres na stłuczenia. W tym celu, termofor z pestek wiśni zabezpieczamy przed wilgocią, a następnie wkładamy do zamrażalki na około godzinę. Po tym czasie, możemy zawinąć go w ręcznik i przyłożyć do rozgrzanego czoła dziecka. Dzięki temu schłodzi on organizm, a także obniży gorączkę. W przypadku stłuczeń, czy ukąszeń owadów świetnie sprawdzi się jako zimny kompres. Zredukuje opuchliznę, a także znieczuli miejsce uderzenia. Taki termofor możemy stale przechowywać w lodówce.

termofor

Pamiętajmy jednak, że nie należy go prać. Powstałe zabrudzenia staramy się usunąć ręcznie, ponieważ namaczanie go, czy stosowanie środków piorących może skutecznie zniwelować jego właściwości. Przy zakupie zwróćmy uwagę na to gdzie znajdują się pestki wiśni. Mogą one być zlokalizowane bezpośrednio w poszewce lub dodatkowym pokrowcu. W pierwszym przypadku, będzie łatwiej nam utrzymać go w czystości. Dodatkową powłokę, można bez obaw uprać w pralce, bez utraty właściwości pestek wiśni.

Jeśli interesuje Was termofor taki, jak na przedstawionych zdjęciach to znajdziecie go pod tym linkiem: https://nature-solution.com/produkt/cherrypad-minky-rozowy-termofor-z-pestek-wisni/

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!