Dziecko

Spacer z dzieckiem – co ze sobą zabrać?

Spacer z noworodkiem, niemowlakiem, starszym dzieckiem – to zawsze dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. Aby zapewnić maluszkowi porcję świeżego powietrza, warto wybrać się w dłuższą czy też krótszą „podróż”, zwłaszcza jeśli pogoda dopisuje. Jakieś warunki? Owszem, odpowiednie przygotowanie!

Środek transportu

Spacer z noworodkiem lub niemowlakiem niewątpliwie wymaga posiadania wózka dziecięcego. W tym wypadku sprawdzi się wózek wielofunkcyjny 2w1 pełniący funkcję gondoli, a po przekształceniu spacerówki. Dziecko może w nim podróżować w pozycji zarówno leżącej, jak i siedzącej. Zakup wózka określanego często „hybrydą” pozwala uniknąć dodatkowego wydatku, jakim byłby zakup wózka spacerowego (stricte).

Jednak myśląc o spacerze z dzieckiem – zwłaszcza z tym starszym, który już opanował sztukę chodzenia – wózek dziecięcy to z pewnością nie jedyny środek transportu. Tutaj śmiało możemy zrezygnować z tradycyjnej spacerówki na rzecz… rowerka biegowego lub trójkołowego. Szczególnie interesująca wydaje się propozycja druga, a więc rowerek trójkołowy, ponieważ może on być wykorzystywany przez malucha na różne sposoby. Po pierwsze do samodzielnej jazdy, po drugie do pedałowania na wolnym kole, a po trzecie trzymając nóżki na podnóżku z pomocą i prowadzeniem rodzica.

Akcesoria na spacer z dzieckiem

Jeżeli pozostajemy przy klasycznej formie spaceru z dzieckiem, a więc przy wykorzystaniu wózka, to warto wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów do wózków dziecięcych. O czym nie można zapomnieć? Na pewno o podręcznym bagażu – torbie lub plecaku z możliwością montażu na ramie wózka. Wybrany produkt pomieści wszystkie niezbędne akcesoria dziecięce (butelkę, bidon, smoczek, pieluszkę, kocyk itp.), jak również ulubione zabawki maluszka.

Latem na pewno przyda się parasolka do wózka chroniąca dziecko przed słońce, wiatrem czy deszczem oraz moskitiera stanowiąca doskonałe zabezpieczenie przed insektami. Zimą z kolei warto wyposażyć się wodoodporny śpiwór do wózka chroniący maluszka przed niskimi temperaturami, ale też wiatrem, deszczem i śniegiem. Produkty tego typu znajdziesz bez problemu w każdym lepiej wyposażonym sklepie dziecięcym online.

Pałąk z zabawkami

Nieodłącznym elementem wózka dziecięcego podczas spaceru jest pałąk z zabawkami, który nie tylko urozmaica czas maluchowi, ale i wpływa korzystnie na rozwój jego zmysłów, inteligencji emocjonalnej czy motoryki. Produkt tego typu wyposażony jest zazwyczaj w rozmaite grzechotki, gryzaki, zawieszki, wiatraczki itp., dzięki którym spacer staje się jeszcze ciekawszy. Co ciekawe, pałąki z zabawkami to zazwyczaj produkty posiadające uniwersalne mocowanie za pomocą klipsów, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w wózku, jak i foteliku samochodowym czy łóżeczku niemowlęcym.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!