Dziecko

Prezent dla półrocznego dziecka

Magiczne pół roku – jakie zabawki dla 6 miesięcznego dziecka?

Gdy dziecko kończy pół roku, maluszek z nieporadnego stworzonka  nagle zrobił się całkiem aktywnym bobasem, który z dnia na dzień coraz aktywniej poznaje otoczenie. Zmieniają się jego potrzeby i sposób spostrzegania świata. Z pewnością nadszedł czas na poszukanie odpowiednich zabawek dla 6 miesięcznego dziecka.

Aby odpowiedzieć sobie na pytania: czego potrzebuje dziecko w tym wieku i co kupić półrocznemu dziecku?; dobrze wiedzieć jak dane dziecko rozwija się w tym okresie. Teraz lepiej rozpoznaje swoje otoczenie, pokazuje swoją indywidualność i już ciężko porównywać je z innymi dziećmi, gdyż może rozwijać się całkowicie inaczej niż inne znane Wam maluchy w tym wieku. Kluczowe będzie możliwie najbliższe poznanie malucha, dlatego osoby chcące kupić prezent dla półrocznego dziecka, stoją przed nie lada wyzwaniem i najlepiej w takiej sytuacji porozumieć się z rodzicami, którzy doskonale wiedzą, czego ich maluszkowi może brakować.

Jest jednak kilka przedmiotów, które z pewnością przypadną samemu maluszkowi do gustu.

Książeczki dla dzieci – świetny prezent dla półrocznego dziecka

Rynek oferuje szeroki wachlarz książeczek dla dzieci, jednak nie wszystkie nadają się na prezent dla półrocznego dziecka. Taki maluch coraz lepiej widzi, ale i tak jego uwagę najbardziej przyciągają kontrasty. Dlatego najlepszym prezentem dla półrocznego dziecka będzie książeczka z czarnymi lub białymi stronami. Obrazki mogą j być w innych kolorach. Ważne, by był jeden obrazek na stronę. Zbyt wiele obrazków może dostarczyć zbyt dużo bodźców, a zmęczone dziecko będzie odwracać wzrok.
Świetne są również książeczki z wyrażeniami do naśladowania dźwięków lub książeczki dotykowe. Coraz więcej pojawia się książek z realnymi obrazkami na stronach. Wydawnictwa proponują często osobne serie dla chłopców i dziewczynek, ale tak naprawdę na tym etapie, wybierając prezent dla półrocznego chłopca czy dla prezent dla półrocznej dziewczynki, nie musimy kierować się tym kryterium.

Zabawki sensoryczne i interaktywne

Każda zabawka, którą niemowlak może złapać, utrzymać w rączce i bezpiecznie włożyć do buzi jest świetnym prezentem dla półrocznego dziecka. Wybierając zabawki dla 6 miesięcznego dziecka warto sięgnąć po zabawki sensoryczne. Najpopularniejszymi obecnie na rynku są piłeczki sensoryczne. Posiadają różne faktury, wypustki i wgłębienia, które fascynują malucha i stymulują zmysł dotyku.

Doskonałym prezentem dla półrocznego chłopca są gumowe samochodziki, które malec może łatwo złapać i przesuwać – świetne do zabawy z rodzicem. Kup jednak taki samochodzik w prezencie dla półrocznej dziewczynki, a zobaczysz, że zainteresowanie przedmiotem może być identyczne!

Każdy maluch uwielbia obserwować ruch przedmiotów, więc wybierając prezent dla półrocznego dziecka najlepiej kierować się tym kryterium. Ważne, by zabawka zachęcała maluszka do interakcji. Z dużym zainteresowaniem dzieci spotykają się kule lub niewielkie platformy z przesuwanymi koralikami, pierścieniami czy figurkami.

Prezenty grające i świecące

Na rynku można znaleźć mnóstwo zabawek interaktywnych, które wabią dźwiękami i mrugającymi światełkami. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by nie były one zbyt intensywne i drażniące. Najlepiej taką zabawkę sprawdzić osobiście przed zakupieniem, gdyż może się to okazać nietrafiony prezent dla półrocznego dziecka.

Maluszki lubią miękkie przedmioty – co kupić półrocznemu dziecku?

Musimy mieć pewność, że zabawka jest bezpieczna dla dzieci w tym wieku. Tutaj sprawdzą się małe, ale dostosowane do tej grupy wiekowej przytulanki. Na rynku dostępne są równieżj interaktywne – dzieci uwielbiają delikatne piski, szumy i szelesty. To może być interesujący prezent dla półrocznego dziecka.

Niezależnie od tego, co rynek oferuje pamiętaj, by zabawka była przede wszystkim bezpieczna dla maluszka i dostosowana do jego możliwości poznawczych. Dziecko potrzebuje harmonii, spokoju i rytuałów, które zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa. A to mogą zapewnić tylko bliskie mu osoby.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!