pokój dziecięcy
Dziecko

Pokój dziecięcy – co powinien zawierać?

Kiedy nasze dziecko wchodzi już w pewien wiek, zwykle dzieje się to około pierwszego roku życia, rodzice decydują się na wygospodarowanie dla niego własnego pokoju w domu czy mieszkaniu. Jak zadbać o to, aby dziecko czuło się pewnie i swobodnie w nowym miejscu? Co powinien zawierać pokój dziecięcy? Jakie meble do pokoju dla dziecka? Na te pytanie znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule.

Kolorowa tapeta dla dzieci

Jedną z rzeczy, które na pewno często spotyka się w pokojach dziecięcych są kolorowe tapety, które rozbawiają dzieci i pomagają im skupić uwagę na wzorkach z tapety, dzięki czemu się zaciekawione i spokojniejsze. Takie tapety na ścianę często przedstawiają uśmiechnięte zwierzątka, rośliny czy budynki. Są kolorowe i bardzo świetnie sprawują się w dziecięcym pokoju. Polecamy!

Dywany dziecięce

Innym, bardzo popularnym elementem pokoju dziecka jest dywan, który przedstawia np. drogę miejską, na której dziecko może bawić się samochodzikami. Takie rozwiązanie sprawia szczególnie dużą frajdę chłopcom, który uwielbiają od najmłodszych lat samochody ale też dużo dziewczynek na pewno znajdzie w tym radość.

Gwiazdki na suficie w pokoju dziecięcym

Ciekawym rozwiązaniem jest przyklejenie na suficie pokoju dziecięcego fluorescencyjnych gwiazdek, które nocą będą świecić i pomogą Waszemu dziecku zasnąć. Obecnie dużo rodziców decyduje się na taki krok, a dzieciaki uwielbiają jasne gwiazdki na suficie pokoju!

Zabawki w jednym miejscu – pudełko na zabawki

Warto rozważyć zakup kolorowego pudełka na zabawki. Pomoże ono utrzymać pokój dziecięcy w porządku i nauczy dziecko, że każda rzecz, w tym również zabawki ma swoje miejsce w mieszkaniu i nie należy ich zostawiać gdziekolwiek. Takie podejście zaprocentuje na pewno w przyszłości i nauczy dziecko układania swoich rzeczy na miejscu.

Więcej dzikawych inspiracji dotyczących wystroju wnętrz znajdziecie na portalu Imagination Studio.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!