coca cola w ciąży
Ciąża

Napoje gazowane w ciąży – czy można je pić?

Kiedy jesteśmy w ciąży istnieje dla nas cała lista zakazanych produktów. Chociaż oczywiście nie powinniśmy dawać się zwariować i unikać absolutnie wszystkiego, co nie jest wyhodowane w sterylnych warunkach to jednak musimy mieć wzmożoną czynności i dbać o to co jemy i pijemy. Wiemy już, że surowe mięso np. w postaci tatara to nie najlepszy pomysł kiedy jesteśmy ciężarne. Podobnie zresztą jak sushi, które w ciąży może zaszkodzić, choć oczywiście przy odpowiednim doborze ryby nie ma co się bać. A co z piciem napojów gazowanych w ciąży? Czy oczekując dziecka można pić colę, fantę, sprite’a lub pepsi? A co ze zwykła wodą gazowaną? Odpowiadamy na to nurtujące pytanie.

Napoje gazowane a ciąża

Odpowiedź jest niestety negatywna. Kiedy jesteśmy w ciąży lepiej jest unikać napojów gazowanych. Dlaczego tak jest? Pamiętajmy, że napoje gazowane nie mają w sobie wartości odżywczych, które w tym wyjątkowym stanie mogłyby wspierać nasze zdrowie i zdrowie naszego nienarodzonego dziecka. Co więcej zwykle napoje słodzone mają w sobie całą masę chemicznych substancji, które na pewno nie są nam teraz potrzebne. Podobnie zresztą w okresie karmienia piersią więc na jakiś czas powinnaś zapomnieć o napojach gazowanych. Co więcej spożywanie napojów gazowanych obniża zawartość sodu, magnezu i wapnia w organizmie człowieka, co może być problematyczne w ciąży.

Dlatego lepiej niestety odpuścić napoje gazowane, nawet jeśli je bardzo lubimy.

Przeczytaj również:

Jak powinien wyglądać pokój dziecka?

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!