muzyka taniec dzieci
Dziecko

Muzyka z YouTube dla dzieci

Odgłos szumu – niezastąpiony usypiacz

W pierwszych tygodniach życia, noworodek przystosowuje się do nowych warunków, w których się znalazł. Jest to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę fakt, że właśnie opuścił ciepły i bezpieczny brzuszek mamy. Najbardziej uspokajającym odgłosem, jaki może usłyszeć nowo narodzone dziecko będzie właśnie szum wód płodowych i odgłos bicia serca, które słyszał przez ostatnie dziewięć miesięcy. Zapytacie pewnie, skąd wziąć taki odgłos? Odpowiedź jest bardzo prosta – znajdziecie go na YouTube. Dostępny jest tam cały wachlarz szumów – od wód płodowych, po suszarkę czy odkurzacz. Można znaleźć również wiele dźwięków pozytywkowych melodii do snu oraz kołysanek.

Taniec dobry na wszystko

Dzieci, które potrafią samodzielnie utrzymać się na nogach, jeszcze przed pierwszym rokiem życia, uwielbiają uginać nóżki w rytm muzyki. To świetna zabawa, rozwijająca dziecko pod kątem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Niemowlak uczy się wychwytywania rytmu muzyki oraz czuje zachętę do dalszego rozwoju w poruszaniu się. Muzyka z YouTube dla dzieci jest świetnym pomysłem na aktywną zabawę z maluchem. Do wspólnych tańców można dołączyć np. bębenek lub grzechotki i muzykować całą rodziną. Jest to wspaniała okazja do budowania więzi z dzieckiem. Jeśli wybieramy się na dłuższy spacer lub wycieczkę samochodem i będziemy mieć utrudniony dostęp do Internetu warto wcześniej ściągnąć muzykę lub teledysk z YT, żeby móc bez problemów odtwarzać w aucie.

Nauka przez muzykę

Starsze dzieci, które potrafią już samodzielnie chodzić, z powodzeniem mogą rozpocząć oglądanie teledysków do piosenek. Kolorowe obrazy video, przyciągają zainteresowanie i jeszcze bardziej zachęcają do tańczenia i aktywności fizycznej. Wśród nagrań na YouTube, dostępne jest wiele piosenek z pokazywaniem. Nauka krótkich układów tanecznych wspomaga koordynację ruchową. Do nauki mowy, pomocne będą piosenki zawierające w tekście proste sylaby, np. odgłosy zwierząt. Powtarzające się wielokrotnie proste dźwięki, w połączeniu z atrakcyjnymi teledyskami to narzędzie do rozwoju dziecka na wielu poziomach. Włączanie piosenek w języku angielskim jest dobrym początkiem na wdrożenie dwujęzyczności. Piosenki edukacyjne, wspaniale łączą naukę z zabawą i przez to są takie skuteczne.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!