mleko w ciazy
Laktacja

Mleko a laktacja – czy mleko jest wskazane dla karmiącej matki?

Laktacja a spożywanie mleka: fakty i mity

Jakiś czas temu na łamach portalu parentingowego Pierwsze Kroki pisaliśmy o tym, czy kobiety w ciąży mogą pić mleko krowie. Wiemy dzięki temu, że w ciąży jak najbardziej, poza wyjątkami określonymi przez lekarza prowadzącego ciążę, można pić mleko. Jak jednak sprawa z mlekiem wygląda podczas laktacji. Czy karmiąc piersią możemy pić mleko? Czy mleko krowie posiada jakieś właściwości, które pozytywnie albo negatywnie wpływają na zdrowie matki lub karmionego dziecka? Odpowiedzmy zatem na to pytanie!

Karmienie piersią a picie mleka

W pewnym obiegowych opiniach przekazywanych z pokolenia na pokolenie mleko bardzo dobrze wpływa na laktację i ilość pokarmu u kobiety. Niestety nie ma na to naukowych dowodów. Natomiast warto zwrócić uwagę na fakt, że mleko to świetne źródło wapnia i białka, które są wręcz niezbędne w diecie karmiącej kobiety. Także picie mleka krowiego, o ile kobieta nie ma np. uczulenia na to mleko ani zastrzeżeń ze strony lekarza, jest jak najbardziej wskazane podczas karmienia piersią.

Mleko może dla kobiety po porodzie być świetnym elementem codziennej diety. Można śmiało pić po kilka szklanek dziennie mleka krowiego, które sprawi, że dieta mamy będzie zbilansowana i zdrowa.

Poczytaj również o:

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!