Dziecko

Minecraft – na czym polega fenomen tej gry?

Gry komputerowe towarzyszą nam już od bardzo, bardzo dawna. Dzieci, młodzież, jak i dorośli uciekają do wirtualnego świata w ramach relaksu i tzw. chillu. Pierwsza odsłona jakiejkolwiek gry została wypuszczona na rynek w 1961 roku. Minecraft natomiast ujrzał światło dzienne dopiero w 2009 roku jako wersja testowa. Oryginalną i pełną wersję gry otrzymaliśmy w 2011 roku, lecz nikt się nie spodziewał, że tworząc taki tytuł, przejdzie on do historii. Co tak naprawdę ukrywa w sobie ten wspaniały sześcianowy świat? 
 
  Minecraft jest grą, w którą po dziś dzień grają nie tylko dzieci i nastolatkowie. Spotkamy się również w coraz większym stopniu z tym że także dorośli próbują swoich sił w tym kwadratowym survivalu. Tytuł ten zyskał swoją popularność dzięki nieograniczonym możliwością. Mamy do wyboru trzy wymiary światów. Overworld jest naturalnym środowiskiem, w którym za każdym razem rozpoczynamy rozgrywkę i to właśnie z niego mamy możliwość przejścia do innego wymiaru. Nether, czyli demoniczny i zarazem niebezpieczny świat piekła. Ostatnim z nich jest The End. Świat, w którym możemy zakończyć swoją rozgrywkę poprzez zlikwidowanie smoka, co nie oznacza, że nie możemy grać dalej. 
Overworld jest najbardziej rozbudowanym wymiarem w minecraft. Napotkać możemy tereny od pustyni, po głębokie oceany. Dzień w dzień naszymi towarzyszami będą zwierzęta hodowlane, które można rozmnażać. Nocą natomiast nadchodzi czas na kryjówki i walkę o przetrwanie. Napotkamy takie osobniki jak na przykład szkielety strzelające do nas z łuku, czy creepery wybuchające w pobliżu gracza. Codziennie jednak trzeba pamiętać i dbać o to, aby nasza postać była odpowiednio najedzona. Jest to potrzebne do regeneracji zdrowia. W świecie minecraft nie ma czasu na nudę. W wolnej chwili wystarczy udać się w podróż i zwiedzać ogromny świat. 
 
  Tworząc odpowiedni portal, przedostaniemy się do netheru. Jest wymiar wypełniony po brzegi lavą. Wystarczy jeden niewłaściwy ruch i naszą rozgrywkę trzeba zacząć od nowa. To nie jedyna przeszkoda. Tutaj również napotkamy nieprzyjazne nam moby, które będą próbowały nam przeszkodzić. Są nimi m.in. czarne szkielety, czy pigliny. 
 
  The End natomiast jest to świat składający się z setek jak nie tysięcy wysepek. Na każdej z nich znajduję się multum takich stworzeń jak endermany, które są nastawione do nas przychylnie, chyba że postanowimy z nimi walczyć. Grę w tym wymiarze zaczynamy na wyspie, na której znajduję się smok. Trzeba go pokonać, aby mieć możliwość dostania się dalej i zwiedzania świata w poszukiwaniu przygód. 
 
  Jednak najważniejszym i nieodzownym elementem rozgrywki w minecraft jest budowanie. Tutaj wszystko zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni. Dla bardziej kreatywnych graczy możliwość tworzenia przeróżnych budowli daje nieopisane emocje. Do wyboru mamy masę klocków i materiałów do budowy. Wszystko zależy od Ciebie. Stworzyć możemy dosłownie wszystko, od malutkiego domku, po ogromne projekty, przy których spędzimy wiele godzin. 
 
  Na całym świecie Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier. Dzieci wręcz szaleją na jej punkcie. Odwiedź stronę empik.com/strefa/minecraft i zapoznaj się z ogromnym wyborem gier, zabawek i książek o tematyce Minecraft.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!