połóg
Kobieta

Kubeczek menstruacyjny – czy warto go stosować?

Kubeczki menstruacyjne stają się coraz popularniejsze, choć jeszcze jakiś czas temu wiele kobiet było zdania, że nigdy się do nich nie przekona. Użytkowniczki stale przekonują, że jest to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, które sprawdza się dużo lepiej niż podpaski czy tampony. Niepozorny z wyglądu kubeczek ma być niezwykle higieniczny i komfortowy w noszeniu. Często kobiety po wypróbowaniu go, decydują się na zupełne odstawienie innych produktów i korzystanie jedynie z niego w czasie miesiączki.

Dopasowanie i wygoda kubeczków menstruacyjnych

Kubeczki występują w kilku rozmiarach, przez co można dobrać sobie odpowiedni, który na pewno nie zawiedzie. Te większe są dla pań, które mają za sobą poród i są starsze, natomiast mniejsze dla kobiet młodszych, które nie przechodziły porodu. Materiał, z którego wykonane są kubeczki, to miękki i bezpieczny silikon, który dopasowuje się do pochwy i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Ściśle przylega i nie przemieszcza się wewnątrz.

Zobacz też: Endometrioza – objawy choroby

Kubeczki menstruacyjne a sport i aktywność fizyczna

Korzystając z kubeczka można iść na pływalnię czy plażę, zrobić trening na siłowni, iść biegać. Żadna aktywność fizyczna nie wiąże się z ryzykiem przeciekania. Ile godzin można używać jednego kubeczka menstruacyjnego? Kubeczek można mieć w sobie nawet do dwunastu godzin, sprawdzi się zatem również, gdy chce się iść spać. Można używać go cały dzień, co jest z pewnością ogromną zaletą.

Kubeczek przez wiele osób określany jako niezawodny, gdyż sprawdza się idealnie nawet podczas obfitych krwawień. Wybór odpowiedniego nie jest problematyczny, a posłuży on przez długi czas. Warto na niego postawić, ponieważ jest ciekawą opcją, która pozwoli przetrwać miesiączkę.Taka inwestycja może okazać się wyjątkowo korzystna, jeśli nie chce się już dłużej korzystać ze zwykłych podpasek.

Zobacz też: Jak bezpiecznie spać w ciąży

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!