Kawa w ciąży
Ciąża

Kawa w ciąży? Czy można ją pić?

Kawa to napój, do którego słabość ma na pewno wiele czytelniczek portalu Pierwsze Kroki. Nic w tym dziwnego! Nie dość, że można ją przygotować na wiele różnych, ciekawych sposobów, z dodatkiem mleka krowiego, sojowego, bitej śmietany, karmelu itd., to jeszcze kawa dzięki zawartej w niej kofeinie pobudza nasze organizmy do działania. Dzięki temu mamy więcej energii na co dzień w pracy i do zajmowania się domem. Czy jednak w ciąży można pić kawę? Odpowiedzmy sobie na to pytanie.

Kawa a ciąża

Kiedy jesteś w ciąży wiele osób zapewne powie Ci, abyś lepiej zrezygnowała z takich rzeczy jak coca cola, sushi czy też surowe mięso. O tych produktach rzeczywiście wiemy, że niekoniecznie są dobrym wyborem będąc w stanie błogosławionym. Jak jednak jest z kawą? Czy powinnaś ją pić będąc ciężarną?

Niestety kawa również nie jest zalecana kobietom w ciąży. Wszystko przez to, że podobnie jak napoje gazowane wypłukuje z organizmu człowieka cenne składniki przez co może zaszkodzić dziecku. Dlatego lepiej powstrzymać się od picia kawy będąc w ciąży.

Wstręt do kawy w ciąży

Co ciekawe, bardzo często spotyka się sytuacje, w których kobiety, szczególnie w pierwszych tygodniach ciąży mają swojego rodzaju wstręt do kawy przez co sam jej zapach je odrzuca. Wtedy nie trzeba się silić na odrzucenie ze swoich codziennych nawyków tego popularnego, czarnego napoju, gdyż sam się „rozwiązuje”.

Przeczytaj również:

 

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!