nauka szkoła
Dziecko

Język hiszpański dla dzieci – czy jego nauka jest trudna?

Od bardzo dawna wiadomo, że w dzisiejszych czasach nauka języków obcych jest czymś bardzo ważnym.  Praktycznie nie ma już szkoły czy przedszkola, w której dzieci nie uczą się dodatkowego języka. Zaczynają bardzo wcześnie – wiele szkół językowych oferuje dodatkowe zajęcia, które dedykowane są już 2 i 3 latkom. W 2020 r. trudno jest spotkać nastolatka, który nie zna praktycznie jednego języka.

Pęd za wiedzą, globalizacja, otwarcie granic – to wszystko powoduje, że dziecko nieustannie musi się uczyć i dokształcać. Dziś dobrym rozwiązaniem jest naukanie tylko języka angielskiego, ale także niemieckiego, francuskiego czy naukę języka hiszpańskiego, którą można rozpocząć już od najmłodszych lat! Coraz więcej rodziców pochyla się ku nietypowym językom, jak chiński czy japoński. Czy można łatwo przekonać dziecko do dodatkowych zajęć? Oczywiście, że tak – muszą one być atrakcyjne! Przedstawiamy dwie metody, które pozwolą skłonić dziecko do nauki hiszpańskiego zarówno w domu, jak i w szkole językowej.

Czy możliwa jest samodzielna nauka języka hiszpańskiego we własnym domu?

Uczyć zawsze możemy się bezpośrednio w domu. Dotyczy to nawet małych dzieci, uczniów szkół podstawowych i starszych. Od początkowych lat, bez najmniejszych przeszkód można zaszczepiać w maluchach miłość do nauki. Jeśli mają dość samozaparcia, a i my również mamy dozę cierpliwości – możemy rozpocząć domowe nauczanie. Wystarczy tylko nieco podejścia. Chociaż niestety – nie jest to metoda, która działa na każdego maluszka.

Z czego warto skorzystać przy domowej nauce języka hiszpańskiego lub angielskiego? Z pomocą rodzicom, dziadkom czy opiekunkom przychodzą specjalne nagrania, najczęściej dołączone w formie płyty CD lub wirtualnej już ścieżki, prowadzącej np. do nagrań multimedialnych lub filmików na YouTube. Jednak, czy każde dziecko chce się uczyć z podręcznika? Może zamiast tego wystarczą kolorowe książeczki? Świetną metoda jest wspólne słuchanie muzyki i powtarzanie piosenek po angielsku dedykowanym dzieciom. Dzięki temu nawet najmniejsze maluszki mogą osłuchać się z językiem, akcentem i sposobem wymawiania.

Kolejnym świetnym sposobem na indywidualną naukę języka są kolorowe (kupne lub ręcznie robione) fiszki, które pomogą w nauce języka hiszpańskiego dzieci. Dlaczego to doskonały pomysł? Ponieważ dzieci uczą się w dużej mierze za pośrednictwem tego, co widzą i co rozumieją. Zwykłe słowa mogą być dla nich abstrakcyjne. Fiszki pozwalają na zwizualizowanie konkretnego słówka czy tematu. Za pomocą fiszek, czyli niewielkich, kolorowych karteczek, możemy porównać, jak wygląda słowo w języku polskim, a jak po hiszpańsku. Często może być tam też obrazek. Znakomitym rozwiązaniem, które pozwoli trenować naukę jest korzystanie z gier językowych, jak np. memory.

Alternatywa dla domowej nauki – lekcje języka angielskiego dla dzieci w szkole językowe – coś, czego warto spróbować!

Nie każde dziecko z łatwością będzie uczyć się w domu. Niektóre maluchy mogą mieć problem ze skupieniem się, rodzicom czasem brakuje cierpliwości. Dla wielu dzieci znacznie lepszą alternatywą będzie nauka języka hiszpańskiego poprzez zabawę, kontakt z innymi dziećmi, ruch oraz frajdę. I taką alternatywę oferują różne szkoły językowe. Jednak nie każda z nich oferuje nauczanie jednymi z dwóch polecanych metod:

  • Colorin Colorado,
  • Genki Espanol.

To znakomita okazja do tego, by maluchy przebywały w gronie rówieśników, uczyły się od siebie, razem bawiły się. Wspólna nauka, właśnie poprzez zabawę to doskonała metoda, by wzbudzić w dziecku chęć do dalszego samorozwoju.

Jak wybrać dobrą szkołę języka hiszpańskiego dla dzieci?

Ofertę takich znakomitych zajęć posiada łódzka szkoła Baby English Center: https://babyenglishcenter.pl/hiszpanskidladzieci/. W szkole, wraz z profesjonalnymi nauczycielami hiszpańskiego, dzieci uczą się tego przepięknego, temperamentnego języka poprzez zabawę. To czysta frajda i ogromna radość.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysoka jakość prowadzonych zajęć. Są one przyjemnością dla każdego malucha. Pozwalają na pełne zanurzenie się w języku, sama zaś metoda jest w pełni promowana i certyfikowana przez University of Oxford. Kurs kierowany jest do różnych grup wiekowych – zawsze dobrze jest znaleźć taką dopasowaną do wieku oraz stopnia zaawansowania naszego malca. Co więcej, w szkole Baby English Center dzieci mogą korzystać nie tylko z zajęć języka hiszpańskiego, ale także uczęszczać na lekcje języka angielskiego dla dzieci w Łodzi, chodzić na spotkania Akademii Malucha, podczas których mają szansę w przyjazny sposób uczyć się  fizyki czy chemii.

Jeśli szukasz znakomitej szkoły językowej, która sprawdzi się już w przypadku najmłodszych dzieci – nie czekaj, postaw na Baby English Center w Łodzi.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!