pielucha
Dziecko

Jakie pieluchy stosować? Tetrowe czy sztuczne?

Które pieluchy są lepsze do stosowania – jednorazowe, czy tetrowe? Wiadome jest, że pieluchy jednorazowe są wygodniejsze, ponieważ pieluchy tetrowe wymagają prania i prasowania. Ale czy na pewno tym powinniśmy się kierować przy wyborze pieluch?

Jednorazowe pieluchy – kiedy je stosować?

Jednorazówki nie zabierają na tyle czasu oraz wilgoć jest przez nie wchłaniana szybko, co utrudnia kontakt ze skórą niemowlęcia, przez co dziecko nie czuje zimna i dyskomfortu spowodowanego wilgotnością. Takie pieluchy też mogą wchłaniać niektóre inne, niechciane wydzieliny. Jednak czy to na pewno dobry wybór? Mimo tego, że pieluchy tetrowe wymagają większej „uwagi”, są one lepszym pomysłem. Lepiej kupować jednorazówki co tydzień, czy komplet pieluch tetrowych, które wypierzemy i będzie z nami przez dłuższy czas?

Pieluchy tetrowe a środowisko

Wiadome jest to, że pieluchy tetrowe trzeba zmieniać szybciej, jednak wypranie ich nie jest sztuką. Ponadto, pieluchy tetrowe są przyjazne środowisku. Mogą one nam posłużyć nie także jako pieluchy, ale kiedy np. nie mamy nic innego pod ręką do wytarcia czegoś, też bardzo dobrze się sprawują. Zwykłego pampersa byłoby szkoda użyć do wytarcia jakiegoś soku, czy innej substancji. Skóra niektórych niemowlaków źle działa na zwykłe pampersy, przez co może dojść do zapalenia skóry i dziecko będzie bardzo cierpieć.

Zalety pieluch tetrowych

Pieluchy tetrowe są wykonane z materiału, który jest przyjazny dla skóry i nie spowoduje większych szkód. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa dziecka lepiej zastosować pieluchy tetrowe, których możemy być po prostu pewniejsi niż zwykłych pampersów.

Zobacz też:

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!