łóżeczko
Noworodek

Jaki materac dla niemowlaka wybrać?

Odpowiedni materac dla niemowlaka jest bardzo istotny dla jego zdrowia i życia. Dlatego w tym artykule podpowiadamy, jaki materac wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie.

Materac dla niemowlaka

Niemowlę w łóżeczku spędza większość czasu, więc trzeba zadbać o to, aby miał odpowiedni materac. Odpowiednio dobrany materac zapewnia maleństwu komfort i zapobiega ewentualnym późniejszym wadom kręgosłupa. Niestety wybór materaca może okazać się kłopotliwy z racji tego, że w sklepach jest bardzo ogromny wybór tych produktów. Dlatego wybierając materac dla swojego maleństwa powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy materac posiada odpowiednie atesty i certyfikaty, które poświadczają bezpieczeństwo materiałów, z których został wykonany. Pod uwagę przy wyborze materaca dla niemowlaka należy wziąć również jego twardość. Pamiętajmy o tym, że niemowlę musi być równomiernie podparte na całej długości ciała, dlatego warto wybrać materac średnio twardy, bezstresowy. Dostępne są również materace, które mają dwie twardości. Strona twardsza przeznaczona jest dla noworodków i dzieci do 1 roku życia. Po ukończeniu 1 roku życia przez dziecko materacyk można odwrócić na drugą stronę. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogły Państwu w wyborze odpowiedniego materaca dla niemowlaka. Pamiętajmy też o tym, że zdrowie małych dzieci jest najważniejsze.

Zobacz też:

Jak oduczyć dziecko nocnego karmienia?

Poród przez cesarskie cięcie, jak dbać o bliznę?

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!