Noworodek

Jak prać muślinowe pieluszki?

Pieluchy materiałowe to niezbędny element wyprawki niemowlęcej. Mają szerokie zastosowanie i trudno sobie bez nich wyobrazić pielęgnację niemowląt. Szczególną uwagę warto zwrócić na muślinowe pieluszki, które są niezwykle miękkie i nie powodują podrażnień. Jak o nie dbać?

Delikatne pieluszki muślinowe powstają z muślinu, czyli wysokiej jakości bawełnianego materiału wykonanego przy zastosowaniu specjalnego splotu. Muślinowe pieluchy są bardzo miękkie i delikatne, a przy tym w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka. Z każdym praniem robią się bardziej miękkie, więc dbając o nie w prawidłowy sposób, sprawimy, że posłużą na długo.

pieluszki muślinowe marki Mulinek

Muślinowe pieluszki niezbędne w wielu sytuacjach

Pieluszki materiałowe są niezbędne w codziennej pielęgnacji niemowląt. Zamiast zwykłych pieluch tetrowych możemy wybrać muślinowe pieluszki, które są dużo bardziej miękkie i przyjemne w dotyku. Pieluszka muślinowa nie podrażnia skóry dziecka, sprawdza się więc idealnie podczas codziennej pielęgnacji. W pierwszych miesiącach życia dziecka pieluszki są w ciągłym użyciu, m.in. podczas ulewania czy ząbkowania. Pieluchy muślinowe sprawdzają się też podczas przewijania niemowląt, jako podkład pod pupę. Przydają się też podczas karmienia piersią. Pieluszki z muślinu mogą też służyć jako lekki kocyk w czasie spacerów. Również podczas wizyty u lekarza pieluszkę kładzie się na wagę i na kozetkę. Kompletując wyprawkę, warto więc kupić kilka pieluszek muślinowych, bo na pewno przydadzą się nie raz.

komplet pieluch muślinowych dla noworodka firmy mulinek

Jak prać pieluszki muślinowe?


Jeśli interesują Cię pieluszki muślinowe, duży wybór znajdziesz na stronie: https://mulinek.pl/pieluszki-muslinowe.html. Aby jednak służyły jak najdłużej, trzeba o nie odpowiednio dbać. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, że są one w ciągłym użyciu i szybko trafiają do pralki. Piorąc muślinowe pieluszki, trzeba pamiętać o tym, że zbyt wysoka temperatura prania sprawia, że materiał szybciej się zużywa. Optymalna temperatura prania to 40 stopni. Piorąc kolorowe pieluszki, nie należy stosować wybielaczy, ponieważ mogą one powodować odbarwienia. Warto wybierać delikatne środki do prania, które są bezpieczne dla skóry dziecka i nie niszczą tkanin. Pieluch muślinowych nie należy też suszyć w suszarce bębnowej, ponieważ mogłyby ulec skurczeniu. Pieluszki muślinowe nie wymagają prasowania i już po rozciągnięciu nadają się do ponownego użycia. Jeśli jednak zależy nam na zachowaniu najwyższej higieny, możemy taką pieluchę wyprasować. Dbając o muślinowe pieluszki, przedłużymy ich trwałość, dzięki czemu będą służyć przez długi czas.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!