dziecko-banki
Zdrowie

Jak pozbyć się wszy u dziecka?

Wszy to prawdziwa zmora rodziców przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Problem ten dotyczy zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Choć u dziewcząt z długimi włosami znacznie trudniej pozbyć się nieproszonych gości. Na szczęście istnieją liczne preparaty dostępne w aptekach, które skutecznie leczą wszawicę u dzieci i dorosłych (jeśli rodzice przejmą wszy od swoich pociech). Sprawdźmy zatem, co działa na wszy odstraszająco.

Skuteczne leki z apteki na wszy: zapobiegawczo i doraźnie zwalczają problem

Jeśli dowiemy się, że dzieci w szkole lub przedszkolu borykają się z problemem wszy, warto zapobiegawczo kupić w aptece preparat ochronno – zapobiegawczy. Spray na wszy nadaje się dla małych dzieci i jest bezpieczny. Okres wylęgania wszy wynosi około 20 dni, dlatego od momentu pojawienia się ogniska wszy w szkole, minie sporo czasu. Trzeba być ostrożnym i często sprawdzać dziecku głowę. W momencie, gdy wykryjemy wszy, należy odizolować pociechę od innych dzieci w grupie. Zostawić w domu i zastosować kwarantannę. Preparaty zwalczające larwy wszy, są bardzo skuteczne i działają natychmiast. Trzeba dziecku dokładnie umyć głowę takim szamponem i czynność tą powtórzyć kolejnego dnia i najlepiej także po tygodniu. nieco bardziej kłopotliwe jest odkażenie otoczenia. Należy dokładnie wyprać ubrania, czapki, pościel, dziewczęce frotki i opaski, odkazić lub wyrzucić szczotki i ręczniki.

Zobacz też:

Przepis na zupkę jarzynową dla niemowlaka

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!