ślub
Kobieta

Jak powinny wyglądać życzenia ślubne?

Życzenia ślubne dla przyjaciół i rodziny

Przy wyborze życzeń ślubnych dla rodziny, bliższych lub dalszych znajomych pierwszym czym powinniśmy się kierować to wyrachowanie w ilości powagi i żartu w przesyłanych życzeniach. Jeśli relacje na jakich opiera się nasza znajomość z panem młodym i panią młodą nie należą do bardzo bliskich to nie powinno zawierać się w nich sarkastycznych, ironicznych żartów, które dla nie łapiących specyficznego humoru ludzi mogą wydać się niesmaczne i po prostu czerstwe. Należy unikać życzeń opierających się na seksizmie i nie kultywować powielanych w społeczeństwie stereotypów na temat małżeństwa.

Życzenia ślubne z humorem?

Tak, życzenia ślubne to dosyć grząski grunt jeśli chodzi o wolność z kreowaniu tekstu. Nie wolno natomiast popadać ze skrajności w skrajność. Życzenia z humorem i celnie wyliczające zalety państwa młodych na długo zapadną w pamięć. Przemyślane śmieszne życzenia wyróżnią się na tle standardowych życzeń z internetu, dlatego warto poświęcić kilka chwil na wypisanie cech charakterystycznych państwa młodych, na których oprzeć można żarty zawarte w życzeniach. Jeśli łączą nas bliskie relacje, można pokusić się o żart z wadami małżeństwa, w ten sposób łatwo eliminuje się stres młodej pary i zmniejsza się dystans między faktycznym stanem rzeczy, a przykrymi, zaprzątającymi głowę myślami.

Zobacz też:

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!