ciąża
Ciąża

Ile trwa ciąża?

Ciąża to specyficzny okres w życiu każdej młodej pary. Przyszli rodzice nie zwykle zniecierpliwieni i w wielkim napięciu oczekują na przyjście na świat swojego dziecka. Oznacza to, że przed nimi 9 miesięcy, podczas których muszą uzbroić się w cierpliwość. Czy jednak wspomniane dziewięć miesięcy to prawidłowe określenie czasu ciąży? Ile tak naprawdę trwa ciąża?

Ile tygodni trwa ciąża?

Choć zwykle mówiąc o ciąży wyrażamy się na temat jej trwania jako 9 miesięcy to bardziej precyzyjnie byłoby podawać te wartości liczone w tygodniach.  Wynika to z faktu, że niektóre miesiące mają 30 dni, inne 31, a jeszcze inne, jak luty nawet 28! Ile więc tak naprawdę trwa ciąża? Jak długo ciężarna kobieta będzie chodziła z brzuszkiem?

Ciąża trwa około 280 dni, czyli około 40 tygodni. Może być to od 38 do 42 tygodni, stąd też często słyszy się, że jakaś kobieta urodziła dziecko dwa tygodnie przed terminem lub tydzień po terminie – to absolutnie normalne.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *