dziecko spi
Zdrowie

Co na katar małego dziecka?

Posiadanie małego dziecka to wielka radość ale również wielka odpowiedzialność. Każda mama dwa razy się zastanowi zanim poda dziecku jakiś lek. Dlatego też, kiedy u małego dziecka pojawi się katar wiele osób niepotrzebnie panikuje. To jednak normalne, w końcu boimy się o własne dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej. Jak jednak najlepiej zadbać o swoje maleństwo kiedy jego nosek się zaczerwieni i pojawi się katar? Co zrobić aby zwalczyć kichanie, smarkanie itd?

Na katar dla małego dziecka

Małe dzieci są szczególnie narażone na drobne infekcje, które mogą złapać np. w przedszkolu czy na osiedlowym placu zabaw. W początkowym okresie życia organizm dziecka dopiero uczy się odporności na wszelkie zarazki i bakterie, dlatego szczególnie należy uważać na małe dzieci. Jak zadbać o ich noski?

Katar u niemowlaka

Jeśli mamy do czynienia z katarem u niemowlaka należy pomóc mu przeczyścić drogi oddechowe. W tym celu możemy użyć soli fizjologicznej, którą wpuścimy mu do noska. Kilka kropel powinno pomóc lepiej oddychać maluszkowi z katarem.

Nawilżanie powietrza na katar u dziecka

Aby zredukować problemy związane z katarem u dzieci warto w domu stosować nawilżacze powietrza, które pomagają w codziennym przeczyszczaniu dróg oddechowych. Dziecko powinno też pić dużo wody, nawet jeśli niekoniecznie ma na nią ochotę. Warto również wietrzyć mieszkanie czy dom, aby wszelkie zarazki nie zalegały w pomieszczeniu, w którym przebywają dzieci.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *