Co to jest baby brain?
Ciąża

Baby Brain – Co to jest? Objawy i przyczyny syndromu

Co to jest Baby Brain?

Baby Brain to syndrom, którym określamy stan cechujący kobiety w ciąży charakteryzujący się utrzymującym rozdrażnieniem, problemami z zapamiętywaniem i kojarzeniem faktów oraz ogólnym rozkojarzeniem. Wszystkie te dolegliwości utrzymują się w czasie ciąży i krótko po jej zakończeniu.

Choć wielu naukowców ignoruje istnienie amnezji ciążowej tudzież baby brain właśnie to niezaprzeczalnym jest fakt, że syndrom ten występuje u bardzo wielu kobiet ciężarnych. W szczególności dotknięte nim są kobiety, które poza swoją ciążą mają wiele obowiązków na głowie: pracę, dom, utrzymywanie rodziny. Jak wygląda baby brain?

Objawy Baby Brain

Baby Brain, podobnie jak opisywane przez nas ostatnio Baby Blues jest ignorowane przez wiele osób i zrzucane na karb „wydziwiania” kobiet. To błąd bowiem objawy tego syndromu są bardzo jasne: rozdrażnienie, kłopoty z pamięcią, problemy ze skupieniem przez co wykonywanie nawet prostych czynności wydaje się trudne.

Przyczyny Baby Brain

Amnezja ciążowa spowodowana jest prawdopodobnie faktem, że organizm skupia całe swe siły na doprowadzeniu do pozytywnego zakończenia ciąży i wszelkie inne czynności, w tym również zapamiętywanie i poprawne kojarzenie odchodzi na drugi plan. Na szczęście po zakończeniu ciąży wszystko zazwyczaj wraca do normy.

Przeczytaj również:

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!