samochód
Ciąża

Adapter do pasów dla ciężarnych – dlaczego warto?

Polskie prawo pozwala kobietom ciężarnym na niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Jest to jednak niebezpieczne i nie warto ryzykować życiem i zdrowiem przyszłej mamy oraz jej dziecka. Na rynku dostępne są specjalne adaptery do pasów dla ciężarnych, które cieszą się coraz większą popularnością. Sklepy oferują nie tylko sprzedaż, ale także możliwość wypożyczenia sprzętu na czas ciąży.

Czy warto korzystać z pasów dla ciężarnych?

Jest kilka powodów dla których korzystanie ze specjalnych pasów jest najlepszym wyborem. Po pierwsze pas biodrowy, dzięki odpowiedniemu ułożeniu, nie uciska brzucha i nie powoduje  zagrożenia podczas nagłego hamowania, czy też podczas zderzenia. Jazda bez pasów jest bardzo niebezpieczna, ponieważ nawet podczas lekkiej stłuczki, kobieta może uderzyć w deskę rozdzielczą lub szybę, co może stanowić ogromne zagrożenie. Odpowiednie pasy są również gwarancją wygodny i komfortu w trakcie podróżowania dla kobiety na każdym etapie ciąży.

Jak wybrać odpowiednie pasy?

Po pierwsze należy sprawdzić, czy specjalny adapter posiada atesty bezpieczeństwa, które nadawane są po wykonaniu specjalnych testów zderzeniowych. Ważny jest również materiał, który będzie wytrzymały, ale również „oddychający”, co z pewnością wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo i komfort ciężarnej. Jeśli kobieta chce korzystać z pasów od początku ciąży, to należy wybrać pasy do tego przystosowane. Ważnym aspektem jest również możliwość montowania pasów nie tylko na przednim siedzeniu, ale również na tylnych. Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu warto skorzystać z porady sprzedawców, sprawdzić opinie o konkretnych produktach, a także dopasować pasy do samochodu oraz potrzeb ciężarnej kobiety.

Zabawy z rocznym dzieckiem w domu

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!