mleko w ciazy
Ciąża

Mleko w ciąży – w jakiej formie je spożywać?

Mleko to jeden z podstawowych produktów, po które bardzo chętnie sięgają nie tylko Polacy ale konsumenci na całym świecie. Lubimy je spożywać w każdej formie: od gorącego kakao, po zsiadłe mleko do obiadu oraz mlecznej zupy z makaronem i cukrem. Czy jednak w ciąży równie często możemy sięgać po mleko i produkty mleczne? Odpowiedzmy na to pytanie!

Mleko w ciąży – pić czy unikać?

Kiedy kobieta zachodzi w ciąże jej myśli zaczynają skupiać się tylko na dobru dziecka. Jak mu nie zaszkodzić? Kiedy dziecko się urodzi będziemy zastanawiać się nad lekiem na kaszel czy wyborem kołysanki. Dziś jednak, kiedy jeszcze jest w brzuchu mamy musimy zastanowić się nad tym co jeść, aby mu nie zaszkodzić. Czy mleko należy do produktów, które możemy spożywać w ciąży?

Mleko w ciąży jak najbardziej tak!

Jeśli mama nosząca w brzuchu dziecko do tej pory nie miewała żadnych problemów z przyswajaniem mleka lub produktów mlecznych (alergii, nietolerancji laktozy itp.), to nie ma żadnych przeciwwskazań do spożywania mleka w ciąży. Jeśli zaś mleko nie służyło nam w dotychczasowym życiu to nie ma sensu katować się nim w ciąży.

Pamiętajmy, że mleko jest bogate w wapń i witaminę D, które to pomagają wzmacniać kości. Mleko zawiera tez sporo białka, które jest potrzebne organizmowi, kiedy kobieta jest w stanie błogosławionym. Wszystko to przemawia za tym, aby śmiało spożywać mleko w ciąży. Najlepiej oczywiście wybierać mleko ze sprawdzonego źródła!

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!