dziecko
Dziecko

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka w ogrodzie?

Organizując urodziny dla dziecka, często szuka się najlepszych i najciekawszych rozwiązań, które pozwolą na przygotowanie niezapomnianego przyjęcia. Gdy ma się do tego dom lub mieszkanie z ogrodem, wówczas zyskuje się dodatkowe możliwości, z których warto skorzystać. Jak zorganizować przyjęcie dla dziecka na świeżym powietrzu? O czym pamiętać, co przygotować? Jakie dekoracje i atrakcje się sprawdzą?

Czy przyjęcie urodzinowe w ogrodzie to dobry pomysł?

Jak najbardziej, jeżeli ma się możliwość urządzenia urodzin dziecka w ogrodzie, będzie o naprawdę dobra okazja, by z tego skorzystać. Zwłaszcza gdy nasza pociecha świętuje ten ważny dzień w okresie cieplejszym jak wiosna czy lato. Oczywiście na pogodę nigdy nie ma się do końca wpływu, dlatego ostatecznie, czy dojdzie do imprezy na świeżym powietrzu, czy nie, będzie zależało w znacznej mierze od szczęścia. Dlatego planując urodziny w ogrodzie, warto zawsze mieć plan awaryjny i uwzględnić w nim nieprzewidziane kaprysy natury. Warto na przykład połączyć urodziny wewnątrz domu, z tymi na zewnątrz, aby dzieci mogły swobodnie poruszać się po tej przestrzeni.

Jakie jedzenie na urodziny w ogrodzie?

Organizując urodziny w ogrodzie czy w ogóle jakikolwiek inne przyjęcie na świeżym powietrzu, warto dobrze zastanowić się nad tym, co poda się na przygotowany stół. W ciepłe dni sprawdzić mogą się zdecydowanie lżejsze przekąski i potrawy, które będą w stanie nasycić i orzeźwić. Przykładowe propozycje, jakie jedzenie przygotować na przyjęcie dla dzieci opisuje https://mami.pl, ale obok dań typowo obiadowych, warto postawić także na soczyste owoce i lody. Nie można zapomnieć także o odpowiedniej ilości napojów, jako że w przypadku przyjęć dla dzieci, trzeba liczyć się tym, że spokojnie nie usiedzą, zwłaszcza wtedy gdy będą chciały się bawić.

Jak przygotować miejsce na przyjęcie dla dzieci w ogrodzie?

Jeżeli mamy do dyspozycji zestaw mebli ogrodowych, warto z niego skorzystać, pod warunkiem, że wystarczy liczba dostępnych miejsc. W innym przypadku należałoby dostawiać stoły czy krzesła, choć tak naprawdę to nie one będę najważniejsze w tym dniu. Ogród będzie pełnił dodatkową funkcję placu zabaw. Należy więc ustawić wszystko tak, by była wolna przestrzeń do wybiegania się i taka, gdzie będzie można odpocząć i coś zjeść czy się napić. Dobrze też, jeżeli na czas urodzin usunie się z ogrodu wszystkie potencjalnie niebezpieczne rzeczy, na które maluchy mogą wpaść w ferworze zabawy.

Warto przy tej okazji postawić na proste dekoracje – papierowe girlandy, kolorowe balony, plakaty z zabawnymi hasłami itp. Wiele z tych rzeczy można z powodzeniem zrobić wspólnie z dzieckiem. Ważne będzie przede wszystkim to, by w ogrodzie panował wesoły i przyjemny nastrój.

Jakie zabawy dla dzieci w ogrodzie?

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka i organizowane z myślą o gościach w podobnym wieku, nie może odbyć się także bez gier i zabaw, a ogród nadaje się do tego idealnie. Jeżeli posiadamy domek ogrodowy, altanę lub niewielki plac zabaw, maluchy niewątpliwie zajmą sobie jakoś czas. Można też zaangażować dzieci w poszukiwanie ukrytego skarbu, stworzyć im tor przeszkód, a także po prostu dać pobawić się piłką.

Tak standardowe zabawy, jak gry planszowe czy prace plastyczne także zupełnie inaczej wyglądają, gdy są robione poza murami domu. Możliwości tak naprawdę jest wiele, warto poszukać inspiracji i pomysłów w sieci i postarać się je dostosować do grupy, która będzie uczestniczyła w przyjęciu.

Redakcja
Redakcja portalu dla rodziców Pierwsze Kroki starannie przygotowuje materiały, które dedykowane są zarówno parom starającym się o dziecko, tym, którzy oczekują na poród, jak i szczęśliwym rodzicom małych pociech. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!